Studentská Agora: Vylučme Turecko z NATO, a zrušme školní docházku

02.11.2018 18:50 | Zprávy

V prostorách Poslanecké sněmovny se v pondělí 5.11. sjedou týmy středoškoláků, aby debatovali o společenských otázkách z nejrůznějších oblastí ve XIV. Finále diskuzní soutěže Studentská Agora.

Studentská Agora: Vylučme Turecko z NATO, a zrušme školní docházku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Parlament ČR Poslanecká sněmovna

To vše za účasti odborníků a politiků, tentokrát se budou studentům věnovat mj. Martin Buchtík, ředitel Ústavu empirických výzkumů STEM, Marek Hilšer, senátor a vědec, Matěj Trávníček, politolog, konzultant politického marketingu, a Milena Vicenová, diplomatka, politička.

Novinkou letošního roku je panelová diskuze na téma „Co nám kdy ta EU dala?“, v rámci které se k tématu a otázkám studentů budou vyjadřovat výše zmínění hosté.

Týmy z Opavy, Berouna, Prahy a Liberce, které zvítězily v krajských kolech, se spolu budou potýkat nad tématy jako kumulace politických funkcí, zákaz průmyslového rybolovu, spotřební daň na alkohol či již zmíněné vyloučení Turecka z NATO.
„Finále je vyvrcholením naší celoroční snahy o zlepšení diskuzního prostředí v ČR. Každoročně se naší soutěže zúčastní několik stovek studentů a nejlepší se setkají právě v pondělí na půdě Poslanecké sněmovny, kam kultivovaná diskuze bezpochyby patří.“ Říka koordinátor projektu Tomáš Bazala.

Projekt "Studentská Agora" vychází z předpokladu, že bez diskuze není demokracie a že je nutné (nejen) středoškoláky přizvat k diskuzi nad současnými problémy a podporovat je ve vztahu k nim.
Absolventka soutěže a nyní jedna z lektorek Marie Hamerová nadšeně uvádí, že „účastnit se této soutěže pro mě bylo cennou zkušeností do života. Člověk se spoustě věcí přiučí, i se zasměje, upřímně, lepší soutěže jsem se dosud nezúčastnila. Když jsem se pak mohla stát součástí pořádajícího týmu, tak nebylo možné odolat“.

Studentská Agora úspěšně pořádá debatní klání pro studenty středních škol po celé České republice již od roku 2004. Navazuje tak na silnou tradici debatování jako vyučovací metody, která má své kořeny v anglosaském prostředí a nyní má své nadšené zastánce v mnoha zemích světa. Debatování probouzí v studentech zájem o aktuální veřejné dění a pomáhá jim vytvořit si vlastní názor na kontroverzní témata.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: Místo tramvají budou na Libeňském mostě dočasně jezdit autobusy

22:03 DPP: Místo tramvají budou na Libeňském mostě dočasně jezdit autobusy

Současný provoz tramvají na části Libeňského soumostí bude od půlnoci z neděle 24. na pondělí 25. li…