Nemocnice vytvořila ještě před Vánoci rezervační systém a zdravotníci si mohli termín zarezervovat předem. Zájem byl velký. „Přihlásila se nám téměř tisícovka zaměstnanců, za což jsem velmi rád. Řada z nich se ptá i na lednové termíny, myslím si, že budou chtít být naočkováni téměř všichni,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimil Vajdák a dodal, že desítky vakcín pošle nemocnice také do Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie, Masarykova onkologického ústavu a ve spolupráci s Jihomoravským krajem i do vybraných domovů s pečovatelskou službou.
Jako jedna z prvních se nechala naočkovat Michaela Studýnková, laborantka z Mikrobiologického ústavu FNUSA a LF MU. „Rozhodla jsem se z mnoha důvodů, ale také proto, abych ukázala, že my zdravotníci se očkování nebojíme, že té vakcíně věříme. Cítím se po očkování úplně v pohodě,“ řekla Michaela Studýnková.
Stejně reagovali i další zaměstnanci fakultní nemocnice, například doc. MUDr. Jiří Špác, lékař z II. interní kliniky FNUSA a LF MU. „Na naší klinice se staráme o covidové pacienty, vidím tedy denně, co tahle nemoc dokáže se zdravím člověka udělat. Očkování má určitě smysl, chci jít příkladem i ostatním, a proto jsem přišel mezi prvními.“
Dnes se také nechal naočkovat ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Vlastimil Vajdák. „Považuji vakcinaci za velmi důležitou a jednu z mála cest, která povede zpět k běžnému životu, na jaký jsme byli zvyklí v uplynulých letech.“
Nemocnice vyčlenila a zprovoznila pro očkování tři ambulance. Zdravotníci se však budou očkovat na svých domovských klinikách a odděleních.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Tisková zpráva