Před dvěma lety přiznala ParlamentnímListům.cz odvážná profesorka politologie, předsedkyně Akreditační komise Vladimíra Dvořáková, jak je současnou politickou situací vyděšena. Na mysli tím měla Česko, které se v té době utápělo krizí vyvolanou situací s údajným uplácením uvnitř strany Věcí veřejných. Politoložka při tom dále poukázala velmi kriticky na to, že jde o stav již dlouhodobě neúnosný, který může mít dalekosáhlé důsledky. Zatímco její slova tehdy vyvolala obrovskou vlnu zájmu jak lidí, kteří jí dávali za pravdu, tak i lidí, kteří se snažili její obavy vyvrátit, či dokonce zesměšnit, po řadě měsíců se obavy z toho, aby nevyšli hromadně lidé do ulic, přesunuly na celý starý kontinent. Jak se zdá, podobné obavy nyní tíží i hlavy mnohých evropských států.
"Hrozím se toho, až lidé vyjdou do ulic, protože není žádná jiná únosná alternativa toho, co by mělo následovat. Netroufám si odhadnout, co všechno se pak může stát a už teď si jen přeju, aby to, pokud je to vůbec možné, dopadlo dobře," vyjádřila se pro ParlamentníListy.cz. Připustila poté i to, že vždy odmítala jakékoli konspirační teorie, ale současná situace ji nutí i s nimi počítat, poněvadž se zdají být také velmi častým nástrojem. Podle Dvořákové jsme v přímém přenosu svědkem rozpadu systému. „Nikdy jsem si nemyslela, že to budu moci takto rychle sledovat na vlastní oči a ve své zemi. Bojím se však toho, jak se bude hledat alternativa,“ přiznala své obavy z budoucnosti politoložka Dvořáková v roce 2011.
Strach z eurorevoluce přerůstá i do jiných zemí

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová