Bratislavský protest s pořadovým číslem 3 začal na Náměstí SNP v 16.00 a skončil před šestou hodinou. Policie tentokráte nezasahovala. Odhad organizátorů o účasti na bratislavském protestu je 3000 lidí, na příklad ale Pravda.sk tvrdí, že to bylo o tisícovku méně.
Organizátoři bratislavského protestu na jeho závěr zahráli neplánovaně československou hymnu. Další demonstraci svolali na 19. února, opět na náměstí SNP, pak se chtějí přesunout před sídlo finanční skupiny Penta v Petržalce. Organizátorka Krempaská k tomu řekla: „Chceme si pozrieť plot, ktorý postavili z našich daní.“
Dublin, Poprad, Košice, Ružomberok
"Nechceme a nemôžeme ostať ľahostajní a dúfame, že protesty nepoľavia a naďalej bude pokračovať neustály tlak verejnosti na dôkladné prešetrenie celej kauzy," řekl Patrick Linhart, jeden z organizátorů irského protestu. Na demonstraci v centru Dublinu nechyběly banány, slovenské vlajky i transparenty s nápisy: "Dosť bolo Goríl", "Slovensko si nedáme" či "Stop corruption in Slovakia".
Do třetího protestu Gorila se v centru Popradu zapojilo zhruba 800 lidí, akce prý měla pokojný průběh, stejně jako v Ružomberku, kde se sešlo přes sto lidí..
Průvod zhruba 150 lidí připochodoval v Košicích na Hlavnú ulici, kde vystoupili řečníci. Bývalý politický vězeň František Bednár označil Pentu za teroristickou organizaci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ava