Beer chtěl po německé okupaci Československa uprchnout na západ, na švýcarských hranicích byl ale zadržen a internován v Německu. Po návratu do Prahy utekl do Polska, po jeho napadení do Sovětského svazu, kde se později přihlásil do tvořící se československé armády. S ní se zapojil do bojů o Sokolovo, kde byl poprvé raněn. V bojích u Kurska na štábu tlumočil při výslechu německých důstojníků.
Letos v květnu ho prezident Miloš Zeman povýšil do vyšší generálské hodnosti
Jako příslušník 1. československé samostatné tankové brigády bojoval o Kyjev, Bílou Cerekev nebo Žaškov. Znovu zraněn byl při bojích na Dukle, poranil ho granát do levé ruky, krku a obličeje.
I když po válce vstoupil do komunistické strany, byl v padesátých letech na několik hodin omylem zatčen. Při sovětské okupaci v roce 1968 vyvěsil z okna černý prapor a z komunistické strany byl vyloučen.
Za hrdinství v boji byl oceněn československým válečným křížem a celou řadou dalších vyznamenání. V roce 2012 mu byl prezidentem Václavem Klausem propůjčen Řád Bílého lva. Letos v květnu ho prezident Miloš Zeman povýšil do vyšší generálské hodnosti.
Dnešního smutečního obřadu s vojenskými poctami se ve strašnickém krematoriu zúčastní předseda Senátu Milan Štěch, náčelník Generálního štábu Josef Bečvář i zástupci vojenských či legionářských spolků.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp