Čtenář František Černoch před svým dotazem předeslal, že Evropská unie celkově Globální pakt většinově chce a tudíž je promigrační. „Tak proč to neuznáte?“ ptal se tazatel europoslance Zdechovského, který jej však ve své reakci upozornil, že opravdu nelze zobecňovat na základě toho, co si myslí většina.
Připomněl proto, že pro pakt v ještě větší míře hlasovala drtivá většina zemí mimo EU. Naopak tři z pěti zemí, které Pakt odmítly, jsou členy EU (ČR, Maďarsko a Polsko) a pět z dvanácti zemí, které se zdržely (Itálie, Rakousko, Bulharsko, Rumunsko a Lotyšsko).
V rámci EU je podle europoslance naopak možné najít nadprůměrné množství zemí, které Pakt nepodpořily (odmítly ho či se zdržely). „Státy EU jsou ve srovnání s většinou zbytku světa odlišné v tom, že v nich existuje silná opozice vůči Paktu,“ doplnil s tím, že ve většině zbytku světa by tak silnou opozici hledal jen těžko.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: nab