A jak dlouho ho znáš?! Dusno kolem Filipa a KSČM. A všichni proti Babišovi? Připomínka kavárně

04.10.2020 21:10 | Zprávy

„Vyšachování vítěze k politické kultuře nepřispívá a je to špatně,“ zhodnotil odstavení vítězného hnutí ANO v některých krajích hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Novinář Petr Kamberský pak připomenul, jak v roce 2010 podobně ODS s ČSSD obešla TOP 09 a pak následovalo „čtrnáct dnů protestů, demonstrací a vtrhávalo se dokonce na jednání nového zastupitelstva“. Bilancuje se i nad selháním tradičních levicových stran. „Já si myslím, že v KSČM Vojtěchu Filipovi nesahá nikdo ani po kotníky,“ padlo v příspěvku známého levicového aktivisty. Sociolog Petr Hampl již však jméno Vojtěchova náhradníka má.

A jak dlouho ho znáš?! Dusno kolem Filipa a KSČM. A všichni proti Babišovi? Připomínka kavárně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Půta, který již potřetí zvítězil v krajských volbách a plánuje sestavení koalice s Piráty a ODS, v rozhovoru pro Právo zmínil, že je špatné, když je vítěz voleb vyřazen z možnosti utvoření koalice. „Vítěz voleb by měl dostat šanci koalici sestavit, pokud toho není schopen, tak by to měl zkusit druhý na pásce. Dlouhodobě to říkám, že vyšachování vítěze k politické kultuře nepřispívá a je to špatně,“ kritizoval umístění ANO v mnoha krajích na druhou kolej.

On sám chce kromě SPD jednat se všemi, tedy i s ANO. „S ANO jsme spolupracovali čtyři roky, bylo to dobrá spolupráce, ale předvolební doba ukázala, že ANO chce vyhrávat za každou cenu, byť to byl asi spíš tlak z Prahy než jejich osobní přesvědčení,“ uvedl.

Novinář Petr Kamberský jeho slova kritizující současný trend s tím, že to „nemůže být tak, že se večer po volbách oznámí, že má (volební vítěz) smůlu“, ocenil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Do posledního Ukrajince.“ Zní, protože Bílý dům chce poslat do války osmnáctileté

22:10 „Do posledního Ukrajince.“ Zní, protože Bílý dům chce poslat do války osmnáctileté

Ukrajina čelí tlaku ze strany Bidenovy administrativy, aby zvýšila počet vojáků snížením věku pro od…