„Voliči a voličky v těchto volbách rozhodli, uvěřili tomu, co říkají jiné politické strany a především hnutí ANO. Teď je na nás, abychom se z toho poučili a dokázali naše postoje lépe vysvětlit. Já si myslím, že naše politika na krajích byla úspěšná, že jsme odvedli velký kus práce. Ale myslím si, že to nebylo o odvedené práci jako spíš o tom, že hnutí ANO je stále ještě nové, i když za ním není vidět žádná práce... Já si myslím, že výběr daní a další věci jsou úspěchem celé vlády a potažmo celé Poslanecké sněmovny, protože i my hlasujeme pro prospěšné zákony,“ zdůraznila hned v úvodu Marková.
Většinu debaty však hosté věnovali popisu problémů v Českém zdravotnictví. Komunisté vytrvale usilují o vytvoření páteřní sítě neziskových nemocnic. Vláda to má v koaličním programu už tři roky a zatím se k tomu nedostala. „Zdravotnictví tu nemá být pro podnikání, zdravotnictví tu má být proto, aby poskytovalo potřebnou péči občanům. Stejně tak KSČM žádá, aby docházelo k pravidelné valorizaci platů lékařů a dalšího zdravotnického personálu.
Faktem je, že vláda počítá se vznikem páteřní sítě neziskových nemocnic, s čímž ovšem nesouhlasí hnutí ANO. Němeček však hodlá protlačit zákon vládou třeba i na sílu, přičemž věří, že KDU-ČSL nakonec zvedne ruku. Marková ministrovu snahu ocenila, ale znovu zdůraznila, že vláda v této záležitosti postupuje strašlivě pomalu. XXXXX
Počet lékařů v České republice narůstá, ale způsobila zde značné problémy směrnice Evropské unie o přesčasové práci lékařů. V Česku byla praxe přesčasů jiná. „Díky tomu nám dnes chybí asi tisíc lékařů,“ posteskl si Němeček nad problémem, který se zrodil na úrovni EU. U sester je to bohužel ještě horší.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp