Premiér Andrej Babiš (ANO) sice tvrdí, že Česká republika žádnou vládní krizi nezažívá, to prý jen média vytváří takový dojem, ale faktem je, že opozice chce vyslovit nedůvěru vládě Andreje Babiše a prozatím má k tomuto kroku k dispozici 92 poslanců, přičemž nelze se stoprocentní jistotou vyloučit, že se najde ještě těch 9 zbývajících.
Analytik Janda uznává, že tato domácí stránka celého případu je pro novináře bezesporu zajímavá, ale neměli by zapomínat ani na mezinárodní přesah celé kauzy.
Podle Jandy je nesporné, že byl syn Andreje Babiše mladšího odvezen na ukrajinský poloostrov Krym ovládaný Ruskem. Tento fakt představuje pro ČR bezpečnostní riziko, alespoň podle Jandy. Na sociální síti Facebook proto položil několik otázek, na které by bylo dobré znát odpovědi.
„Kdy a co český premiér věděl o svém synovi prakticky v ruských rukách? Souhlasil s tím od začátku? Jak se ten syn dostal domů, bylo to až po nějaké dohodě mezi jakýmkoliv ruským prostředníkem a premiérem ČR? Co dnes dělá dohozená ukrajinská partnerka syna českého premiéra, nebo jako obvykle záhadně zmizelá, protože byla nastrčena a svou roli už splnila? Jakou roli v tomto příběhu sehrál tchán pana Protopopova, který podle svého profilu k ruskému vlivovému světu neměl daleko?“ ptal se Janda.
Na tyto otázky je prý třeba znát odpovědi, aby bylo jasné, zda Rusové mají něco na Babiše. Možný ruský vliv na našeho předsedu vlády bychom neměli podceňovat, protože se může jednoho dne stát, že Rusko povede útok na některý členský stát NATO a bude se hlasovat o nějaké společné reakci. Jak se bude chovat český premiér. Bude hlasovat pro společnou akci nebo se zachová jinak s vědomím, že by na něj Rusové něco mohli mít?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp