Za rasistické aktivisté ve Spojených státech již během minulého roku označovali nejen mnohé sochy, filmy, hudbu, knihy, ale také oblasti života, u kterých by to mnozí nečekali ani ve snu. Rasistická je dle aktivistů například matematika či ze Spojených států i Velké Británie bylo slyšet o rasismu ze strany příprav pokrmů.
Nešlo tehdy přitom jen o pouhé obaly produktů s cereáliemi či s rýží, jejichž loga se v současnosti velmi často mění, jelikož podle mínění samotných výrobců působí rasisticky (zmizet musí například logo černošského farmáře z produktů značky Uncle Ben’s), ale i o samotné pokrmy, pokud je připravovali bílí.
Rasistické je podle aktivistů kupříkladu sushi, které připravil kuchař bílé barvy pleti. Tím, že takový kuchař vaří pokrmy cizí kultury, prý zatajuje kulturní původ receptu. Revizi už proto v minulém roce spustily mnohé kulinářské časopisy či pořady, včetně amerického Bon Appétitu či britského kulinářského pořadu Olive plus od BBC Good Food.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.