Analytička rozebrala migrační pakt OSN, který Babiš odmítl, a ukázala, co přinese. Velmi závažné informace

21.12.2018 16:16 | Zprávy

Izraelská spisovatelka, právnička a politická analytička Judith Bergmanová, píšící mimo jiné pro The Times of Israel, se na think-tanku serveru Gatestone Institute zamýšlí, proč by měly demokratické země odstoupit od globálního paktu OSN.

Analytička rozebrala migrační pakt OSN, který Babiš odmítl, a ukázala, co přinese. Velmi závažné informace
Foto: archiv T. Jirsa
Popisek: Imigranti v Makedonii

Hned na úvod Judith Bergmanová vyjmenovává hlavní důvody. Uvádí zde, že Evropská unie platila již celé roky severoafrickým zemím za to, aby odklonily migrační toky do Evropy, což se dle ní nesetkalo s příliš velkými výsledky. Bergmanová se pozastavila i nad samotnou náplní globálního paktu OSN, neboť ten stanovuje, že „sdělovací prostředky, které systematicky propagují nesnášenlivost, xenofobii, rasismus a jiné formy diskriminace vůči migrantům“, by neměly být „financovány z veřejných zdrojů nebo dostávat materiální podporu“, a poukázala na možnost zneužití tohoto obsahu k až „totalitním“ praktikám. Vše názorně vysvětlila na nedávném příkladu, kdy OSN zakázala kanadskému zpravodajskému portálu Rebel Media účast na konferenci o přijetí globálního migračního paktu OSN. Když zástupci Rebel Media požádali o vysvětlení, tak jim bylo řečeno, že OSN „si vyhrazuje právo odmítnout nebo zrušit akreditace reportérům médií, jejichž aktivity jsou v rozporu se zásadami Charty Organizace spojených národů, nebo médií, která tyto výsady zneužívají, své akreditace používají k nevhodným účelům nebo jednají způsobem, který není v souladu se zásadami OSN“. Podle Bergmanové by mělo toto chování OSN „povzbudit“ více států, aby od globálního migračního paktu OSN ihned odstoupily.

Dále ve svém článku Bergmanová neopomíjí ani protiimigrační přístup zemí V4 a připomíná, že země jako Maďarsko, Polsko a také Česká republika, jež odmítly přijmout migranty v rámci systému migračních kvót EU, by mohly brzy dojít k domluvě s Evropskou unií. Tuto tezi dokazuje na interním dokumentu, který byl předán ministrům vnitra zemí EU na začátku prosince v Bruselu, o němž informovala agentura Reuters. Dle tohoto dokumentu, by státy EU, které odmítnou hostit migranty ve svých zemích, od této povinnosti byly osvobozeny, pokud by místo toho prokázaly „alternativní akty solidarity“. Dle diplomatů jsou tyto „alternativní akty solidarity“ zřejmě evropským označením pro „placení peněz do rozpočtu EU nebo financování rozvojových projektů v Africe, píše Bergmanová.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Vaše ,,pomoc" živnostníkům

Jak nám má pomoci odložení plateb na pojištění, když zálohy stejně tak či tak budu muset uhradit? Paradoxně když se mi nebude v podnikání dařit, tak kde pak vzít peníze na zaplacení záloh, které jste dost zvýšili? Nemyslíte, že by bylo prospěšnější, kdybyste je nezvyšovali? Tvrdíte, že je to kvůli d...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Elon Musk zesměšnil Zelenského. Oheň je na střeše. Z Ukrajiny ale zní závažná otázka

22:55 Elon Musk zesměšnil Zelenského. Oheň je na střeše. Z Ukrajiny ale zní závažná otázka

„Spojené státy nás nemohou nutit sedět a poslouchat u jednacího stolu. Jsme nezávislá země,“ řekl pr…