Nejnovější hudební počin Ewy Farny „Málo se známe“ naráží na to, co špatného s lidmi udělaly sociální sítě a jak lidé žijí ve virtuálních bublinách. „Dnes můžete cokoli vyzvracet na sociální síti a dostane se to, ke komu chcete. Někdy je to až moc nebezpečné,“ popsala zpěvačka, jak na nás dnes sociální sítě na působí.
Popsala i svůj vlastní nepříjemný zážitek, když ji nedávno někdo hacknul facebookový účet. „Začali tam najednou publikovat fotky, které jsme si posílaly s mojí managerkou. Byly to fotky mého dítěte, ale také různé smlouvy. Najednou byl ten virtuální svět velmi hmatatelný,“ uvedla, jak se jí zmíněná hrozba přímo dotkla. „Byla to forma šikany. Byla to bezmoc. Byla jsem hysterická a plakala jsem,“ dodala s tím, že to bylo hodně za hranou snesitelného.
Velmi proto nyní přemýšlí nad tím, co na své sociální sítě umisťuje a co svým fanouškům skrze ně sděluje. „Je to také nástroj mé práce, ale snažím se tam říkat věci, kterým sama věřím a o čem jsem přesvědčená. Chci lidi inspirovat, ne zneužívat nějaké moci a ovlivňovat fanoušky,“ upřesnila Farna, který si prý uvědomuje, že to, co publikuje, může mít velký dopad.
„Sociální sítě nás od sebe spíše odtahují. Dnes vidíte, že jsou v restauraci dva lidi na rande, ale koukají jen do telefonu,“ vysvětlila, proč návštěvníky svého nového turné žádá o to, aby nepoužívali při koncertě mobilní telefony, nenatáčeli. „Fanoušci mě pak mohou víc poznat, více se otevřu a nebojím se, co řeknu a že to někdo vytrhne z kontextu,“ podotýká zpěvačka.
Sama přiznává, že je na telefonu stále, snaží se to však omezit. „Pořád na tom telefonu něco roluji, nedopřávám mozku, aby se nudil a jen byl, nedávám prostor ke kreativitě. To vše v nás telefon a sociální sítě zabíjí,“ popsala zpěvačka svou sebereflexi.
Poté se přesunuli k dalšímu tématu. Farna v červnu podpořila spolek Milion chvilek pro demokracii a demonstraci na Letné se slovy, že v Česku trvá krize hodnot a naši čelní představitelé nám dávají odstrašující příklad. „Dejme najevo těm, kteří bezostyšně lžou, podvádějí a kterým chybí morální páteř, že nám to není jedno,“ sdělila tehdy ve videu na podporu demonstrantů.
„Chtěla jsem demonstrantům vyjádřit svou podporu. Chtěla jsem, aby věděli, že to cítím podobně. Chtěla jsem tam dorazit, ale čekal mě porod,“ přiblížila, co bylo impulsem, proč vzkaz natočila, ale na demonstraci nedorazila.
Stíhání premiéra Babiše v kauze Čapí hnízdo bylo nakonec zastaveno. Jak to vidí Ewa Farna? Dlouze a s úsměvem si povzdechla a spustila: „No, nemám z toho radost. Sleduji, co se děje, nelíbí se mi to, nesouhlasím s tím,“ řekla svůj názor.
Například v Polsku by tato situace podle jejích slov sotva došla tak daleko. „Tam by se nic takového nestalo. Tam by člověk, který by se takto choval, na svou funkci dávno rezignoval,“ myslí si Farna, podle které by Poláci nic takového nedovolili, jelikož jsou na takové věci více hákliví. „Tohle je už za hranicemi morálních hodnot,“ udeřila na premiéra Babiše.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab