"Materiál útvaru, pro který jsme nenalezli další využití, jsme v témže roce nabídli ostatním součástem resortu," řekl Lidovým novinám mluvčí vojenské policie Jan Čermák. Dodal, že poté ztratil vozy ze zřetele. V pátrání nebylo úspěšné ani ministerstvo obrany, které podle tiskového střediska vylučovací metodou zjistilo, že u nich vozy nejsou. Náměstek ministra obrany Rudolf Blažek na otázky LN nereagoval.
Bývalý poručík jednotky SOG, který chtěl zůstat v anonymitě, deníku řekl, že když se jeho útvar rozpadl, nastal strašný chaos. "Lidi z útvarů po republice přijížděli do Prahy a rozebírali si naši techniku," tvrdí. Je prý proto možné, že tatrovky teď stojí někde u některé z českých či moravských posádek, píšou LN.
Podle deníku byly tatrovky pro jednotku SOG speciálně upravené. Vojáci na ně například dodali pancéřování a zbraně. Také uřezali střechu, aby se vozy vešly do přepravního letounu Herkules. I proto by o ně stál Vojenský historický ústav. Tam však žádná tatrovka nedojela, píšou LN.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par, čtk