Joch je také přesvědčen o tom, že zatímco v polovině devadesátých let patřila většina českých studentů k pravici, dnes je tomu téměř naopak, neboť sílí přesvědčení, že tato společnost je naprosto zkorumpovaná, špatná a že o všem se rozhoduje někde v zákulisí, že vše řídí politici nebo bankéři.
„Proto je daleko rozšířenější dnes u studentů genderový feminismus, různé anarchistické varianty levičáctví,"odvětil Joch na otázku Reflexu, zda jsou jeho konzervativní názory pro dnešní mladou generaci trendy. Tuto změnu u mladé generace mohl zaznamenat prý proto, že často na školách přednáší.
Terorista Chálid Šajch Muhammad zachránil životy
Dále se poradce Nečase svěřil s tím, že nepodporuje mučení, ale naopak je stoupencem mučících metod, které byly použity po atentátech na New York. „Jen ale, když je jistota, že zadržený ví o dalších plánovaných teroristických útocích. Víme naprosto jistě, že terorista Chálid Šajch Muhammad, kterého Spojené státy označují za hlavního organizátora útoků z 11. září, podal informace, jež zachránily mnoho životů. Přitom tento člověk je důležitější než samotný Usáma bin Ládin," řekl dále Joch.
Podle něj ale je terorista bin Ládin mýtus: „Dokonce si myslím, že možná ani nežije, že byl dávno zabit. Když se podíváte na různé nahrávky, které jsou nám servírovány, tak to přece není hlas radikálního islamisty, ale levicového liberálního intelektuála, jenž kritizuje Ameriku za ekologické problémy a vykořisťování."
A o chilském diktátoru Augustovi Pinochetovi Roman Joch tvrdí: „V Chile počátkem sedmdesátých let minulého století směřoval Salvador Allende k nastolení komunistického totalitního režimu. Když nastupuje totalitarismus, tak lidé mají právo se bránit. A to udělal Pinochet ... nepochybně se dopustil zločinů a nebyl to demokrat ... není ale ani beze cti, protože zabránil nástupu totality. Nakonec se své moci vzdal, což je v dějinách nebývalé. Kolik diktátorů to udělalo Takže - neodsuzuji Pinochetův převrat a jeho snahu zabránit nástupu komunismu, odsuzuji jeho zločiny, kterých se u toho dopustil. A oceňuji, že nakonec se vzdal demokratickou cestou moci."
Důkazy o systematickém mučení na Guantánamu nejsou
A co si myslí poradce premiéra například o mučení na základně Guantánamo? „To byly jednotlivé excesy, které byly vyšetřeny a viníci byli potrestáni. Ale vy víte o systematickém mučení? Takzvaný waterboarding byl na Guantánamu použit proti třem lidem z několika stovek zadržených," dodal Joch v Reflexu s tím, že navíc tyto zostřené metody vyšetřování vedly k záchraně lidských životů a jasné důkazy o systematickém mučení tak na Guantánamu nejsou.
Čtěte také:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb