„Desítky mrtvých zejména Evropanů, stovky zraněných. Hlavní město Evropské unie bylo na celý den částečně vyřazeno z provozu. Podobný útok se stal v listopadu v Paříži, předtím v Londýně a v Madridu. Ministryně zahraničí Evropské unie Federica Mogheriniová zareagovala pláčem. Byl to nejlepší signál o síle Evropské unie,“ uvedl Čarnogurský.
Následně i zkonstatoval, že se k útoku přihlásil Islámský stát, kterému finančně i jinak pomáhá náš spojenec v NATO Turecko. Podivil se i nad záběry švédských novinářů, kteří byli napadeni migranty v bruselské čtvrti Molenbeek, a to pod dohledem policejních hlídek. „Novináři se do uprchlické čtvrti nedostali. Toto je západní Evropa, toto je Evropská unie. Tam chtějí dostat i nás,“ podotkl Čarnogurský.
„Kdo to vyskakoval na premiéra Fica, když chtěl přijmout na Slovensko jen křesťany z Blízkého východu, odkud nejsou známi žádní teroristé, a nyní nechce souhlasit s povinnými kvótami uprchlíků?“ pozastavoval se dále.
Podle něj je nyní nutné se zamyslet na zásadní změnou naší vnitřní a zahraniční politiky. „Jinak se dostaneme tam, kde jsou dnes západoevropské státy. Uvnitř státu musí mít mocenské nástroje státu podporu státního aparátu v ochraně pořádku a musí pro ně platit presumpce správnosti jejich kroků, pokud se neprokáže opak,“ sdělil.
A vyjádřil se také k zahraniční politice. „K teroru v Bruselu se přihlásil Islámský stát. Ale proti Islámskému státu nejúčinněji bojuje Rusko. Spojené státy dva roky bombardovaly Islámský stát, ale ten v Sýrii jen postupoval a postupoval. Rusko bombardovalo ani ne půl roku a v Sýrii obrátilo průběh války. Islámský stát ztrácí území i vojáky. Kdyby Evropská unie od začátku podporovala Rusko a prezidenta Asada v Sýrii, mohl být dnes Islámský stát poražen a teroristický útok v Bruselu by neměl kdo vykonávat. Evropská unie však jako poslušný psík Spojených států brojí proti Rusku. V Bruselu za to dostala odměnu,“ uvedl kriticky Čarnogurský.
Následně zkonstatoval, že slovenská armáda není schopna ani řádně bránit Bratislavu, pokud by se teroristický útok odehrál na Slovensku. „Evropu i nás drží Američané v područí přes NATO. Jak nám NATO pomáhá proti teroristickým útokům? Přijde čas, kdy bude aktuální náš výstup z NATO,“ domnívá se. Podle něj by naším spojencem mělo být Rusko. „Hledejme sbližování s Ruskem, kde je to jen možné,“ uzavřel.
Původní text ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef