Petice za odvolání ministra Staňka, který odmítl výzvy, aby rezignoval, jsou podle Hermana jasným signálem k tomu, jestli měl rezignovat. Dodává však, že se jedná především o otázku na ministra.
Podle svých slov Herman, po dobu co byl v čele resortu, takové problémy neřešil. „Já jsem něco podobného za celé čtyři roky ve funkci ani jednou nezažil,“ uvedl s tím, že s kulturní scénou je třeba být v dialogu, přestože nemusí mít na vše stejný názor. „Když se udělají takové razantní kroky, tak to vyvolá reakce, které teď máme na stole,“ podotkl.
„Je to určitě silný signál pro ministra. Přestože jsem s ním osobně nemluvil, tak se domnívám, že si uvědomuje, že to asi nebylo šťastné,“ uvedl Herman, který však poukázal na řadu dalších kroků, které Staněk učinil a které nechápe. „Bez výběrového řízení prodloužil mandát generálního ředitele Národního divadla, a to dokonce rok před vypršením jeho stávajícího mandátu, což pokládám za velmi nestandardní,“ dal za příklad.
Nezapomněl zmínit ani fakt, že šel křtít knihu o církevních restitucích z pera předního komunistického poslance Miroslava Grebeníčka. „To je také nepochopitelné. Teď následovalo odvolání dvou ředitelů příspěvkových organizací, aniž by to konzultoval nebo dopředu připravil výběrová řízení. Pokládám to za amatérský přístup,“ řekl. „Se mnou Fajt vždy mluvil, je zvláštní, že by za Staňkem najednou nezašel,“ podivoval se dál.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab