Google zakazuje počítačovou hru o atentátu na Heydricha. Vysvětlení: Zobrazuje odkazy na nacismus

20.07.2020 19:39 | Zprávy

Google nepovolil českému hernímu studiu zveřejnit svoji hru Attentat 1942, která pojednává o příběhu okupovaného českého protektorátu nacisty. Zákaz se týkal významných trhů napříč Evropou. „Vaše aplikace například odkazuje k nacismu,“ znělo od Googlu. „Jak máme udělat historicky přesnou hru o hrůzách z 2. světové války bez nacistů?“ tázali se vývojáři. Samotní němečtí regulátoři přitom hru povolili.

Google zakazuje počítačovou hru o atentátu na Heydricha. Vysvětlení: Zobrazuje odkazy na nacismus
Foto: commons.wikimedia.org/German Federal Archives
Popisek: Reinhard Heydrich

Charles games, české herní studio a tvůrci historické hry Attentat 1942, která získala mnoho herních cen, se na twitteru postěžovali na přístup Googlu. Attentat 1942 je česká počítačová hra z roku 2017, která vypráví příběh nacistické okupace za 2. světové války z pohledu lidí, kteří válku zažili. Vývojáři se nyní snaží převést svoji hru na mobilní verzi, a tedy i umístit na Google play, tedy největší obchod určený pro hry s operačním systémem Android.

Upoutávka na hru Attentat 1942:

Na twitteru si herní studio stěžovalo na to, že jim Google odmítl umístit hru na obchod Google play, a to prý kvůli odkazům na nacisty. V e-mailu se psalo, že po dalším provedeném posudku došel Google k závěru, že aplikace Attentat 1942 nemůže být přístupna na Google play v zemích jako Německo, Rusko, Rakousko či Francie. Hra je tedy dle Googlu v těchto regionech zakázaná. A důvod zákazu? „Vaše aplikace například odkazuje k nacismu,“ znělo od Googlu. Od samotných německých regulátorů však orpávnění získali.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

čínské výrobky

Varujete před nákupu s Číny, ale můžete mi teda říci, kde nakupovat, když i když většina věcí je vyrobena v Číně bez ohledu na to, kde a od koho to koupíte? Nemyslíte, že je třeba spíš řešit podstatu problému, kterou je fakt, že levné čínské výrobky válcují trhy? A upřímně, s tou kvalitou na tom jso...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šílenost, nevím, kde se to bere.“ Vlivný odéesák Jurečko vystoupil proti cenám v Česku

4:44 „Šílenost, nevím, kde se to bere.“ Vlivný odéesák Jurečko vystoupil proti cenám v Česku

Co koupil v Itálii za pět eur, ho v Česku stálo 750 Kč. Podnikatel, místopředseda regionálního sdruž…