Generální ředitel TV Barrandov má za sebou bohatou politickou minulost. V roce 2006 pomohl Zeleným na cestě do Sněmovny. V roce 2009 však napomohl k pádu Topolánkovy vlády, po kterém se Zelení opět ocitli ve druhé politické lize, mimo Sněmovnu i mimo většinu zastupitelstev měst. A Jaromír Soukup se rozhodl vsadit na jiné politické koně.
Není bez zajímavosti, že se Soukup občansky angažoval už po roce 1989 ještě jako mladý student práv.
„Těsně po roce 1989 byl totiž mladý Soukup – a to se málo ví – členem Transnacionální radikální strany. Jde o liberálně orientovanou organizaci, která vznikla roku 1988 v Itálii. Zasazuje se za lidská práva a svobody, je i proti trestu smrti. K jejím hlavním politickým tématům patří i právo odmítnout vojenskou službu, právo na interrupci, ochrana menšin, homosexuálů a dekriminalizace drog,“ napsal server Seznam Zprávy.
John Bok, český politický aktivista, signatář Charty 77 a spoluzakladatel Spolku Šalamoun, který Soukupa v té době znal, tvrdí, že se tehdy stavěl do role liberálního člověka, který přivítal změnu režimu.
Jako mediální podnikatel vsadil na počátku nového tisíciletí na již zmíněné Zelené, ale po jejich pádu se přeorientoval na Věci veřejné, kterým skrze svou agenturu Empresa média dokázal zpřístupnit levnou politickou reklamu. Vedle toho poskytoval reklamní prostor i státním a polostátním firmám, které prý za Soukupovy služby platily občas víc, než bylo nezbytné. Touto cestou tak Soukup skrytě sponzoroval některé strany. Serveru model popsal mediální manažer Michal Klíma.
Po Věcech veřejných Soukup přeorientoval svůj zájem na prezidenta Miloše Zemana, Tomia Okamuru (SPD), Andreje Babiše (ANO) a jeho vládní kolegy, jako např. na ministryni financí Alenu Schillerovou.
John Bok v tom vidí jen a pouze ekonomický kalkul.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp