Hned na úvod oba muži prohlásili, že by se k demonstrantům v ulicích USA nepřidali. Kolář konstatoval, že se stalo něco, co se stát nemělo, a dodal, že to připomíná bouře po vraždě Martina Luthera Kinga, nebo ty v roce 1992. Uvedl, že by souhlasil s výroky německého ministra zahraničí, že protesty jsou legitimní a pochopitelné, pokud zůstanou klidné. Ale dodal, že to tak většinou nezůstane, protesty se zvrhnou v rabování a co se v Americe děje, je podle něho příšerné.
I Vondra pravil, že se nejedná o něco až tak neobvyklého, tyto nepokoje v Americe čas od času propukají. Doplnil, že se nepokojům dává rasový podtext, ale podle něho přímo souvisejí s krizí, a akce policisty, ač odsouzeníhodná, byla jen rozbuškou. "Nedíval bych se na to s nějakou satisfakcí nebo něco takového, protože do jisté míry to může být předobraz toho, co může být v Evropě. Už jsme viděli, ve Francii ty rozbušky působí také," varoval.
Petr Kolář s teorií o rozbušce souhlasil a dořekl, že vyhřezlé frustrace a emoce pak zneužijí "živly", které nemají zájem o změnu, jen se přiživují a parazitují. "To, že současný prezident Spojených států to z mého pohledu částečně přiživuje svým přístupem, to je bohužel smutný fakt, z mého pohledu, nevnucuju..." stočil Kolář diskuzi k politice a moderátorka Daniela Písařovicová se zeptala, zda by Trumpa označil za viníka současné situace. To Kolář rozhodně odmítl, řekl, že Trump na této krizi jen profituje a chytře využívá situace, ostatně nikoliv poprvé.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas