Propuštění Rittiga a dalších zadržených proběhne ještě dnes - ve chvíli, kdy jim budou zabaveny pasy.
„V souvislosti s trestní věcí poškozené společnosti dopravní podnik rozhodl na návrh státního zástupce příslušný soudce o omezení spočívajícím v zákazu vycestování do zahraničí u všech čtyř obviněných osob. Současně obvinění vydali své cestovní doklady," řekla Bradáčová.
Pokud by se Rittig přece jen pokusil vycestovat, byl by okamžitě zadržen, kvůli porušení soudního příkazu. To by mu podle informací serveru iDnes.cz mohlo výrazně zkomplikovat jeho ekonomické aktivity v Monaku. Dokonce natolik, že by mohl být donucen zaplatit daně v Česku a naše úřady by si na jeho finance mohly lépe posvítit. Aby mohl platit daně v Monaku, musí tam Rittig žít alespoň 180 dní v roce, což se mu kvůli soudnímu příkazu nemusí podařit.
Skutečnost, že státní zástupkyně nežádala o vazbu, mohla být zapříčiněna i tím, že od údajného zločinu, k němuž mělo docházet v pražském dopravním podniku, uplynula relativně dlouhá doba. „Tunelování“ se mělo odehrávat v letech 2008 až 2011.
Karolína Babáková z advokátní kanceláře MSB Legal k tomu poznamenává, že kriminalisté postupovali nestandardně, když společně s Rittigem zadrželi i advokáta z MSB Legal. „Považujeme to za velmi nestandardní krok a za zásah do práva na obhajobu pana Rittiga," komentovala Babáková situaci pro Lidovky.cz.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, nep