Jak bránit rovnoprávnost před islamismem? Poslední události vynutily odpověď

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

10.11.2023 18:40 | Monitoring

Analytik Vlastimil Veselý ve světle masových propalestinských protestů v evropských městech, pokračující nelegální migrace z muslimských zemí a vzpomínek na celou řadu islamistických teroristických útoků upozorňuje, že Evropa by konečně měla začít k islámu přistupovat jako k ideologii, a ne jako k prostému náboženství. „Šířící se projevy islamismu nevidí už jen slepí,“ tvrdí Veselý, který apeluje na zachování evropské demokracie a hodnot.

Jak bránit rovnoprávnost před islamismem? Poslední události vynutily odpověď
Foto: Archiv VV
Popisek: Ing. Vlastimil Veselý, Ph.D., MBA, specialista na informační a komunikační technologie se zaměřením na internet a digitální obsah

Veselý v rámci svého blogu ,,Za oponou migrace" analyzuje islám a některé jeho nositele, kteří už roky masově přicházejí do Evropy a stále více ohrožují evropskou bezpečnost. Islám je podle něj prokazatelně nejen náboženstvím, ale také politickou ideologií, což by si měli už konečně všichni v Evropě uvědomit.

„Je islám náboženství, nebo politická ideologie? Takto obvykle začínaly debaty. Po těch letech by už měla alespoň většina pracovníků nevládních organizací, resp. úředníků, kteří se věnují práci s cizinci, vědět, že obojí. A pokud to stále nevědí, neměli by mít na veřejné dotace nárok, resp. o nich rozhodovat. Náboženskými projevy islámu se pracovníci v oblasti imigrace a integrace cizinců zabývat nemusejí (pokud sami nechtějí) – ty se týkají toho, co islám ukládá muslimům samotným. Nás všechny by však měly zajímat jeho společenské a politické projevy, protože ty mají dopad i na naše občany – nemuslimy,“ říká Veselý.

Extrémní akce islamistů, teroristické útoky, byly vždy „omlouvány“ tím, že jde „radikální islám“ a že ostatní muslimové takoví nejsou. Veselý ale upozorňuje, že samotní muslimové tvrdí, že neexistuje nic jako radikální islám nebo islamismus. „Často se uvádějí pojmy jako radikální islám nebo islamismus, které mají navodit představu, že se jedná o nějakou věroučnou úchylku nebo extrémní výklad. Připomeňme si slova tureckého prezidenta Erdogana, který odmítl představu, že existuje nějaký islamismus či umírněný islám, slovy ‚islám je jen jeden‘,“ parafrázuje Veselý tureckého prezidenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Makarovič

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klaus varuje, aby dožívající Fialova vláda něco neprovedla. Uvedl příklad

16:05 Klaus varuje, aby dožívající Fialova vláda něco neprovedla. Uvedl příklad

Německo je karikaturou demokracie – exprezident Václav Klaus zkritizoval ve vysílání XTV změnu němec…