„Nejsme schopni postavit dálnice, aspoň základně vyzbrojit armádu, reálně se bránit proti ruské a čínské infiltraci našich politických institucí, chovat se jako předpokládatelný spojenec, máme strašně lidí v exekucích. Fascinuje mě, jak jsme jako stát tyto reálné problémy neschopni řešit. A to už více než dekádu. Jako stát jedeme ze setrvačnosti a všechno nám ujíždí, plácáme se ve vlastní neschopnosti. Jsme jak děti, které si neumějí uřídit ani svůj vlastní pokojíček. Za to si můžeme sami. Máme obrovskej potenciál a promrháváme ho,“ zhodnotil Janda skepticky situaci v České republice.
„Máme spoustu svých problémů, ale jsem fakt rád, že ve střední Evropě nemáme reálný problém s islámským extremismem a terorismem. Tak to musí zůstat,“ poznamenal dále na svém facebookovém profilu.
„V EU není jednotná databáze radikalizovaných osob, takže každý stát má trošku jiné parametry. Každopádně rámcová čísla stojí takto: zhruba 20 000 radikalizovaných osob ve Francii, přes 20 000 bylo bezpečnostně prošetřováno ve Velké Británii a 11 000 salafistů v Německu. Jen malá část je aktuálně považována za nebezpečné, tedy připravené k fyzickému teroristickému útoku. Každopádně jde většinou o osoby, které byly již sledovány kvůli podezření z aktivit souvisejících s terorismem,“ sdělil Janda s odkazem na Evropskou komisi.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef