„To chování politických stran, které vždycky po nových volbách, kdy se z opozice dostanou do koalice, tak všechno to, co dělala předtím koalice, je špatně a není tady ochota ke kontinuitě. Příliš spolu zápasí, ty strany,“ postěžovala si dáma.
Zkrátka a dobře se podle Kolínské pohybujeme ode zdi ke zdi. V Česku je to prý dáno tím, že příliš neumíme žít v demokracii. „Tak, jak občané neumějí žít v demokratickém systému, tak si myslím, že ani představitelé našich politických stran to ještě neumějí,“ nedržela se v rozhovoru zpátky Kolínská.
Možná by pomohlo, kdyby demokracie stála na něčem jiném než na politických stranách, ale prozatím prý Kolínská neumí říci, co přesně by mohlo strany nahradit. Snad by to mohly být politici pevných postojů, které budou v klíčových momentech držet.
Současný premiér prý místo držení nějakých hodnot s hodnotami manipuluje. „Tam ty jeho hodnoty jsou mimo mé hodnoty. On nějaké hodnoty nastavil a já se spíš divím, že jsou lidé, kteří tomu stále věří. Myslím si, že on manipuluje s hodnotami a tím svým sloganem ‚bude líp‘, který tedy mimochodem není česky správně, a manipuluje tím s lidmi,“ zlobila se v rozhlase Kolínská.
Není to ale jen problém Česka. Krizi stranictví podle Kolínské vidíme v řadě zemí. Lidé pak místo stran hledají spasitele.
Dnes lituje, že se ve druhé přímé volbě nepostavila prezidentu Zemanovi. Tehdy si říkala, že to nemá smysl. „Cítila jsem, že to nemá smysl. Teď toho trochu lituji, protože trpím,“ pravila dáma. „Na druhou stranu, asi se potřebujeme dostat na ještě větší dno, abychom se odrazili,“ dodala ještě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp