„Koncem srpna 2017 zahájila teroristická organizace Arakan Rohingya Salvation Army (ARSA) sérii útoků proti barmským úřadům. Vláda v rámci odvetných opatření zabila 370 útočníků. Ovšem rohingští aktivisté tvrdili, že mezi zabitými bylo mnoho nevinných lidí. Zároveň obvinili barmské úřady ze zničení vesnice. Satelitní snímky z této vojenské akce se poté objevily u lidskoprávní organizace Human Rights Watch. Barmská vláda uvedla, že za tím stojí ARSA,“ vysvětluje Habib.
Poté uprchly stovky tisíc Rohingů do sousední Indie a Bangladéše. „Místní úřady se však obávají, že mezi uprchlíky je mnoho sympatizantů s ARSA, jejíž členové mají vazby na Islámský stát a jiné islamistické organizace. V Indii byl vydán příkaz k deportaci Rohingů, kteří ilegálně překročili hranice. V Banghladéši byl zase výrazně omezen pohyb rohingských uprchlíků,“ referuje Habib s tím, že OSN a mediální mainstream situaci popisuje neobjektivně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro