Nenávidím EU, sedí tam parta totálních idiotů, udeřil šéfkuchař Pohlreich. A Babiše už vůbec nešetřil

30.10.2015 20:41 | Zprávy

Živnostenské listy vydaly rozhovor se šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem. Ten řekl svůj názor na zavedení elektronické evidence tržeb a obecně kritizoval nejen českou vládu a stav našeho pohostinství, silná slova měl i na adresu Evropské unie.

Nenávidím EU, sedí tam parta totálních idiotů, udeřil šéfkuchař Pohlreich. A Babiše už vůbec nešetřil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéfkuchařská hvězda Zdeněk Pohlreich

Česká republika není podle známého šéfkuchaře dobrým prostředím pro podnikatele. Vysoké daně, nesmyslné nároky, zbytečná opatření. A obzvlášť poznat je to právě v pohostinství. „Máme jedenadvacetiprocentní zdanění a lidé chtějí meníčka za sedmdesát korun. Tak si to spočtěte. I kdyby chtěli, nemůžou být poctiví,“ říká Pohlreich a dodává, že to sice neschvaluje, ale chápe.

„Ti, kteří kradli, budou krást dál, žádná elektronická evidence tržeb tomu nezabrání. Hlavně nevím, jakým způsobem bude účinnost tohoto opatření vynucena,“ uvažuje šéfkuchař a zmiňuje vietnamské večerky nebo Sapu, kde to podle něj fungovat zajisté nebude.

EET je podle něj projekt, který má za úkol rozdělovat společnost a diskriminovat určité odvětví našeho průmyslu. „Je to nespravedlivé opatření a nemyslím si, že je to dobře,“ míní Pohlreich a dodává: „Myslím si ale, že se tady i v jiných oborech rozkradou tak obrovské peníze, takže vůbec nechápu, proč pro jedno průmyslové odvětví mají platit nějaká nařízení a pro jiná platit nemají. Hospodským, řezníkům, zelinářům, taxikářům a pinglům se tady závidělo vždycky. Už za ‚komárů‘. Závist, závist, závist.“ A hlavně považuje za „zvláštní“ brát si příklad zrovna z Chorvatska.

Mělo by podle něj také dojít ke snížení daní, ideálně na jednocifernou částku a avízované snížení na patnáct procent, které má vynahradit náklady na EET, je podle něj „čistočistá účelová lež“, jelikož jde o selektivní snížení, které se nebude týkat alkoholu.

„Pravidla se nedodržují. Žádná norma nic neřeší. Dokud to nikdo nekontroluje a není za to postih, nařízení může být kolik chce, a stejně to nefunguje,“ komentuje Pohlreich situaci v pohostinství a dodává, že se jen kupí hromada regulací. Jediné, co by však podpořil, je zákaz kouření v restauracích a hospodách.

„Nenávidím EU jako takovou. Myšlenka dobrá, ale co se z toho stalo za poslední roky, je zoufalé. Sedí tam parta totálních idiotů,“ popisuje Pohlreich a zároveň dodává, že v něčem je dobrá. Například hygienické normy. Na ty však člověk nepotřebuje být v EU, to mu stačí přemýšlet.

Mluví také o natáčení pořadu Ano, šéfe!, se kterým pravidelně jezdí po hospodách a restauracích v celé České republice. „Bolí mě, v jakém stavu jsou některá města, jak lidi žijí, jaký mají životní styl. Nedělal jsem si iluze, věděl jsem, co mě čeká. Ale úroveň restauračního podnikání je hodně špatná. V Praze dobrý, za Prahou bída,“ říká šéfkuchař a dodává, že snahy o vytvoření evidenčního systému na spropitné číšníků, o kterých se také mluví, jsou už „úplně mimo mísu“.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Neskutečně drahý.“ Plyn z USA Iloně Švihlíkové nevoní. Z dobrého důvodu

22:05 „Neskutečně drahý.“ Plyn z USA Iloně Švihlíkové nevoní. Z dobrého důvodu

Ekonomka Ilona Švihlíková v rozhovoru pro XTV předestřela svá očekávání od roku 2025, která rozhodně…