„Pana Janotu jsem osobně nepoznal, a proto jsem k tomu původně nechtěl nic psát. Pak jsem si ale uvědomil, že jeho čin, tak jak jej sám popsal, byl činem sociálním, politickým. Zdá se mi, že chtěl, aby na něj bylo reagováno, aby se stal symbolem,“ začal Martin Freund na sociální síti Facebook.
Jaroslava Janotu Freund vnímal jako ryzího sociálního demokrata, k nimž by se prý rád počítal i on sám. Nechce se prý vyjadřovat přímo k případu pana Janoty, protože ho nesledoval, ale potvrdilo se mu, jak strašliví mohou být exekutoři.
„Exekutoři zcela běžně a plánovitě využívají chvilkovou dezorientaci a paniku, kterou u svých obětí (ano, obětí) vyvolají tím, jakým brutálním způsobem se jim vlámou do jejich domova. Chvilkově dezorientovanému člověku díky tomu seberou i to, co reálně nesmějí, a mohou činit kroky na hraně zákona, i za ní s vědomím, že jejich oběti většinou nejsou z těch, kteří se umějí bránit bezpráví,“ psal nekompromisně člen hnutí Žít Brno.
Budou se dít ještě horší věci
Podobně v šoku mohl být i pan Janota a v první chvíli se zachoval iracionálně. Stalo se to, co se stalo, jenže podle Freunda to bylo v podstatě nevyhnutelné.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp