Jeho soukromým názorem je, že v ODS velmi dobře vědí, kdo stojí za zdrojem těch peněz. „Pokud by vůbec nevěděli, o co se jedná, vždycky mohou dát peníze na charitativní účely, kdyby jim šlo více o dobré jméno než o peníze,“ podotkl Bureš.
Řešením, jak podobným případům předejít, by podle něj bylo vytvoření kontrolního orgánu. Ten by se v tomto konkrétním případě měl například dotázat dárkyně.
Odmítá i vysvětlení místopředsedy ODS Martina Kupky, který tomuto serveru řekl, že není v silách ODS ověřovat majetkové poměry sponzorů. „Aby si nevšimli, že jim někdo dává milion, nepřipadá v úvahu. I kdybych věřil, že vůbec netuší, kdo peníze poslal, pokládal bych si otázku, co je dárce zač, případně bych to prověřil. Stejně tak jako Transparency International, která také přijímá dary. Když dostane dar, o kterém má určité pochybnosti, zjišťuje se, od koho přišel, a případně dar vrátí. Tohle může dělat opravdu každý. To, co říká pan Kupka, je bohapustá výmluva,“ uvedl Bureš.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam