Mezi „politickými podnikateli“ a politiky existuje víc než jedno spojení. První by měli bez druhých těžší život, rozhodně by nebohatli tak rychle. A ti druzí by se bez prvních zřejmě také neobešli, protože by neudrželi klid na vládnutí.
Nečas nebyl prvním politikem spojeným s kmotry
„Odpověď krutě jasná - bez politiků by byl Rittig a další kmotři mnohem slabší a chudší. Aby mohli vydělávat, aby se dostali ke státním zakázkám, nutně potřebují a potřebovali politiky. Petr Nečas byl považován za čestného politika, ale některé kmotry se vší pravděpodobností používal, aby mu lovili hlasy ve straně, hrál to s nimi,“ tvrdí autor.
Nečas nebyl prvním politikem, kdo vstoupil do obdobného svazku. V politice to trvalo už tak dlouho, že se s tím česká společnost v zásadě smířila. Teď si kriminalisté na tyto vazby posvítili a světe div se, najde se řada lidí, kteří to kritizují, pochází především z pravicových stran, které vládly v naší zemi v minulých letech.
Pravdou také je, že Nečas měl i trochu smůlu. Policie politické dohody vycházející od Jany Nečasové (dříve Nagyové), zachytila. Nelze vyloučit, že by stíhala i jiné politiky, ale proti nim nemá důkazy, proti Nečasovi zřejmě ano. Zřejmě něco ví o politické korupci, která v žádném případě není v souladu s poslaneckým slibem. Proto je Nečas stíhán. A spolu s ním je stíhán i Ivo Rittig. „Zatčení Ivo Rittiga a Petra Nečase spolu bohužel velmi úzce souvisí. A politika je a byla kriminalizována, to sedí. Nikoli však policií. Kriminalizují ji politici, kteří, aby se udrželi, spolupracují s mafiány," uzavírá komentátor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp