„Zdá se, že předpovědní modely politických analytiků jsou stejně ‚kvalitní‘ jako modely v klimatologii. Předpovídali, že Británie zůstane v EU. Ale přišel Brexit. Předpovídali vítězství Hillary. Ale zvítězil Donald,“ konstatuje úvodem Kremlík, který Trumpovo vítězství vnímá jako vítězství selského rozumu. „Je to vítězství ‚mlčící většiny‘ nad ideology politické korektnosti,“ dodává.
Trump podle jeho slov opakovaně označil lidmi zaviněnou „katastrofickou“ změnu klimatu za „hoax“. „To samé si myslí většina obyčejných lidí. Oteplení klimatu je přece dobrá zpráva – civilizace v historii ohrožovalo naopak ochlazování,“ říká a zmiňuje i Trumpovy plány v oblasti energetiky, které prý byly pro uši klimaskeptika rajskou hudbou.
„Trump je rozhodnut odstoupit od pařížské klimatické dohody z prosince 2015. A chce utnout jakékoli financování klimatických programů OSN, jako je IPCC. Proč? Nelíbí se mu ‚drakonické‘ klimatické regulace, které ‚zabíjejí‘ pracovní místa. A odsuzuje ‚totalitní‘ praktiky ministerstva životního prostředí (EPA),“ zmiňuje Kremlík.
Původní text ZDE.
Podle jeho slov bude mít Trump co dělat, aby napravil škody, které napáchal Obama. „Ten totiž vydal nejvíce klimatických regulací v historii (celkem asi šest stovek), které dohromady mají daňového poplatníka stát – podle výpočtů American Action Forum – asi 800 miliard dolarů! Zavřel mnoho uhelných elektráren a připravil mnoho lidí o práci. To se snad za Trumpa změní,“ doufá. A spekuluje i o nápravách chyb George Bushe I., jenž podepsal Mezinárodní úmluvu OSN o změnách klimatu.
„Pokud se bojíte, zda Donald neohrozí záchranu klimatu, mohu vás uklidnit. Björn Lomborg počátkem roku 2016 v Global Policy Journal zveřejnil studii o dopadech pařížské klimatické konference. I kdyby celý svět důsledně plnil své závazky, údajné (alarmisty) očekávané oteplení o 3 °C by se tím zmenšilo ani ne o 0,2 °C za sto roků. Vyhodili bychom miliardy dolarů a na klima by to stejně nemělo prakticky vliv. A to platí i v případě, že věříte klimatologickým modelům jako Lomborg,“ dodal Kremlík se slovy, že i když Trump zlikviduje mezinárodní úmluvu o klimatu, není to důvod k obavám. „Není důvod si myslet, že zvolení Trumpa způsobí špatné počasí, krupobití nebo hurikány. Klimatické regulace dojednané v Paříži by stejně neměly na počasí ani klima žádný vliv,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef