Odhaleno: Obama byl upozorněn na vrahy mezi uprchlíky. Neudělal nic

02.02.2017 8:48 | Zprávy

Barack Obama, Hillary Clintonová a vůbec celá Demokratická strana horovali pro přijímání většího počtu uprchlíků. Přitom Obamova administrativa měla dostatek poznatků o tom, že se bude Islámský stát snažit v rámci uprchlické vlny poslat do Spojených států své bojovníky.

Odhaleno: Obama byl upozorněn na vrahy mezi uprchlíky. Neudělal nic
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Abú Bakr al-Bagdádí, vůdce Islámského státu

Demokraté a lidskoprávní aktivisté hlasitě kritizují Trumpovo nařízení dočasně zapovídající přijímání uprchlíků, ale tento krok podle všeho dává smysl. Již loni v červnu konstatoval tehdejší ředitel CIA John Brennan před senátním výborem pro zpravodajské služby, že Islámský stát se bude snažit infiltrovat mezi uprchlíky směřující do západních zemí své sympatizanty. Brennan také tehdy nabádal politiky, aby dávali větší pozor na to, koho pouští do země.

Dokonce i velký odpůrce Donalda Trumpa z řad republikánů John McCain už v listopadu 2015 varoval v rozhovoru pro rozhlasový pořad Sunday on New York City's před bezhlavým přijímáním všech syrských uprchlíků. „Spojené státy by měly být velmi opatrné. Jsem si jistý, že vůdce Islámského státu Bagdádí mezi uprchlíky poslal své sympatizanty a řekl jim, ať se ozvou, až se dostanou do New Yorku, Berlína, Paříže atd.“

Od té doby však McCain pravděpodobně změnil názor a Trumpa za jeho kroky v oblasti imigrační politiky pouze kritizuje. Šéf bezpečnostního výboru Michael McCaul před mnoha měsíci zase uváděl, že americká vláda má k dispozici informace, podle kterých se již několik džihádistů Islámského státu snažilo dostat do Spojených států prostřednictvím uprchlických programů. Loni v září tuto skutečnost potvrdil také mluvčí ministerstva zahraničí John Kirby.

Prezident Barack Obama měl tedy dostatek informací, aby mohl jednat. Místo omezení imigrace však naopak podnikl všechny kroky, aby mohlo do Spojených států přicházet ještě více skutečných či jen domnělých uprchlíků. Nicméně Trumpova opatření podle aktuálních průzkumů schvaluje většina amerických voličů napříč politickým spektrem. Mnozí se však dotazují, proč na seznamu muslimských zemí nefiguruje Saúdská Arábie.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nora Fridrichová odkryla „pravdu“ kolem vydání Okamury

11:51 Nora Fridrichová odkryla „pravdu“ kolem vydání Okamury

Kriminalisté požádali sněmovnu o vydání předsedy SPD a poslance Tomia Okamury k trestnímu stíhání ve…