Pirátka Richterová hrozí Agrofertu. Může prý přijít o velmi lukrativní byznys

02.02.2020 16:03 | Zprávy

První místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová shrnula uplynulý týden ve Sněmovně. Upozornila na závěry komise k privatizaci OKD a naznačila, že Agrofert premiéra Andreje Babiše, momentálně odložený ve svěřenském fondu předsedy vlády, může mít další problém. Zmínila také děti ve školkách.

Pirátka Richterová hrozí Agrofertu. Může prý přijít o velmi lukrativní byznys
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

Poslanci v uplynulém týdnu projednávali ledacos. Podařilo se jim prý pozměnit zákon o soudních tlumočnících, tak aby odpovídal reálným podmínkám, v nichž tlumočníci pracují. Kromě toho poslanci vrátili do hry možnost, že si středoškoláci budou moct vybrat mezi tím, zda budou maturovat z matematiky, nebo z cizího jazyka. Jinými slovy, maturita z matematiky stále nebude povinná a debata o tom, zda je správné ji začlenit mezi povinné maturitní předměty, se povede dál. Už teď se vede téměř dvacet let.

Schválení závěrečných usnesení komise k OKD se odehrálo ve čtvrtek – a ten den také většina poslanců europarlamentu rozhodla o ponechání titan běloby v seznamu potenciálních karcinogennů. Zajímavé jsou taky souvislosti k výdělkům Agrofertu,“ uvedla Richterová na blogu Aktuálně.cz.

Server Seznam Zprávy k tomu napsal, že titanová běloba je pro Babiše zlatým dolem, který však může přestat vynášet.

Přerovská chemička Precheza, nyní nejziskovější firma ze skupiny Agrofert, může přijít o část byznysu. Její klíčový produkt, titanovou bělobu, chce Evropská komise zařadit na seznam látek, které mohou vyvolat rakovinu plic. Vedení Agrofertu se toho neobává: zásadní ohrožení to nepředstavuje, běloba má široké využití, reaguje,“ napsal  tomu server.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokus znovu protlačit Istanbulskou úmluvu končí příměrem k souloži

12:45 Pokus znovu protlačit Istanbulskou úmluvu končí příměrem k souloži

Jako nehoráznost a prznění demokracie označují senátoři plán vládní zmocněnkyně Šimáčkové Laurenčíko…