Na programu jsou také předlohy vetované prezidentem a Senátem. Jde například o novelu, která umožní zavést reformní druhý důchodový pilíř od příštího roku, a o církevní restituce.
Občanští demokraté se dohodli na vyřešení revolty v poslaneckém klubu teprve v úterý. Poslanci Jan Florián a Tomáš Úlehla vládní verzi balíčku podpoří. Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr se vzdají mandátu a nastoupí za ně náhradníci Pavel Bohatec, Miroslav Bernášek a Roman Pekárek, který byl ale letos v květnu nepravomocně odsouzen na šest let do vězení.
Balíček ve vládní verzi například zvyšuje sazby daně z přidané hodnoty, zavádí dodatečné zdanění lidí s vyššími příjmy, ruší daňové úlevy pro pracující důchodce a omezuje paušály pro živnostníky.
Předloha o důchodech je v podstatě prováděcím zákonem k reformě penzí, která byla schválena už dříve. Prezident Václav Klaus veto zdůvodnil tím, že na reformě nepanuje potřebná shoda mezi odborníky, politiky i ve společnosti.
Schvalování církevních restitucí Sněmovna po vetu levicového Senátu odkládala kvůli postoji strany LIDEM. Podmiňuje je přijetím daňového balíčku.
Poslanci by měli po prezidentovu vetu hlasovat také o předloze, která má snížit počet dětí v ústavech a naopak podpořit pěstounskou péči. Václav Klaus vrátil dolní komoře i novelu, která má snížit přeplněnost věznic.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno, čtk