Co Láska považuje dle svých slov za skutečný problém, to je případný únik odposlechů. Jak sám uvedl, pro takový čin jen těžko nalézá pochopení či ospravedlnění. Soukromé telefonáty jsou totiž prý vrcholem soukromí každého člověka, a proto by veřejnost s nimi být seznámena neměla.
„Doufáme, že máme za sebou dobu, kdy policie byla bezradná a sahala k takovým krokům. Já si myslím, že policie je silná a emancipovaná a nemá takové jednání zapotřebí,“ prohlásil Láska.
Rozhodnutí ÚOOZ jdou proti zdravému rozumu
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) udělil Ministerstvu vnitra pokutu 60 000 korun za zveřejnění policejního videa zadržení někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové, dnes Nečasové. Láska však s takovým verdiktem nesouhlasí.
„Neznám sice zdůvodnění tohoto rozhodnutí, ale znám jeho dopad a nelíbí se mi to. Tento úřad vůbec nefunguje tak, jak by měl, a s těmi pokutami to přehání,“ opřel se do ÚOOÚ. Za protiprávní ho nicméně prý označit asi nelze. „Nevidím, proč by toto jednání mělo být protizákonné. Ale jak říkám, rozhodnutí tohoto úřadu leckdy bývají proti zdravému rozumu a toto je další z případů,“ nešetřil kritikou.
Šlachta měl počkat na slovo soudu
Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta už dříve uvedl, že podle jeho názoru zákon neporušil. Chtěl prý veřejnosti dokázat, že při zatýkání Nagyové nedošlo k žádným excesům. Kvůli zveřejnění videozáznamu čelil šéf ÚOOZ trestnímu oznámení od současného manžela Nagyové Nečase.
Přestože by se prý Láska na Šlachtově místě zachoval jinak, postup ÚOOÚ je podle jeho názoru nelogický a přehnaný. „Vím, proč to Šlachta udělal. Já osobně bych video nezveřejnil, lepší by bylo vyčkat na názor soudu,“ myslí si advokát.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem