Tehdy švýcarské státní zastupitelství zmrazilo na kontě v Kredietbank v Ženevě, k němuž měl dispoziční právo lobbista Roman Janoušek, v přepočtu více než 200 milionů korun. Švýcaři se následně informovali u Libora Grygárka na pražském vrchním státním zastupitelství, zda není Janoušek kvůli něčemu doma vyšetřován.
A on podle usnesení Městského soudu v Praze záměrně až do prosince 2012 neučinil žádná opatření, aby se prověřilo podezření z legalizace výnosů z trestné činnosti. Švýcaři tak v roce 2009 dostali oficiální odpověď, že Češi na lobbistu nic nemají, a peníze mu tak museli odblokovat.
Již v té době se však o Janouškovi a možných kauzách, v nichž figuroval, hovořilo. Ať už šlo o plánovanou privatizaci pražského letiště, tak i policejní razii na magistrátu v Praze.
Grygárek se však brání, že Janouška v roce 2008 neznal. Měl jej poznat až v roce 2010, kdy kamarád Grygárkova syna při mejdanu upustil skleničku, která dopadla na stůl patřící Janouškovi. Oba muži měli mít byty na stejné adrese v pražské Galerii Myšák. A seznámit se však měli až právě při řešení škody, pak až měly začít jejich časté kontakty.
„Například v roce 2011 nařídil Obvodní soud v Praze 5 odposlech Janouška při policejní akci SPORTOVEC. Policie při tom zachytila i následující rozhovor v dubnu 2013. Neznámý muž do odposlechu při hovoru s Janouškem říká, že má člověka v justici: ‚Není to Libor Grygárek, není těchhle kvalit, ale je dobrej.‘ Janoušek na to odpovídá, že ‚je mu Libora líto a že ho má rád‘,“ píše MF Dnes. Grygárek ze zastupitelství odešel rok předtím.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef