Šéf světové charitativní organizace navštívil uprchlíky v Calais a byl v šoku: Tady pomáhat nebudeme!

09.10.2015 11:36 | Zprávy

Šéf vlivné mezinárodní charitativní organizace Human Relief Foundation (HRF) Kassim Tokan osobně navštívil známý uprchlický tábor „Džungle“, který se nachází ve francouzském přístavu v Calais. Poté se dle britského deníku Express rozhodl, že HRF pomoc zdejším uprchlíkům zastaví.

Šéf světové charitativní organizace navštívil uprchlíky v Calais a byl v šoku: Tady pomáhat nebudeme!
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Uprchlický tábor Džungle byl zřízen před několika měsíci a dle ne zcela přesných údajů v něm žije asi pět tisíc lidí, z nichž se mnozí chtějí ilegálním způsobem dostat tunelem vedoucím pod Lamanšským průlivem do Velké Británie. Média mnohokrát informovala o tom, že tábor si v podstatě žije svým vlastním životem a vedle obchodů či škol zde fungují také kostely a mešity. Charitativní organizace Human Relief Foundation patří už téměř pětadvacet let mezi přední organizace svého druhu. Její pobočky se vedle Londýna a Paříže nacházejí také v afrických státech a na Blízkém východě a spolupracuje mimo jiné s UNICEF, UNCHR (Agentura OSN pro uprchlíky) nebo WHO (Světovou zdravotnickou organizací).

Přes svoji ochotu pomáhat potřebným po celém světě se HRF rozhodla, že uprchlíky v Calais již dále podporovat nebude. Především proto, že v táboře prakticky nejsou žádní Syřané a dle zjištění šéfa HRF Tokana patří většina z nich do kategorie ekonomických migrantů. Organizace přitom posílala finanční podporu, jídlo i oblečení do tábora proto, že chtěla pomoci před válkou prchajícím občanům Sýrie. „Domníval jsem se, že ti lidé mají pádný důvod, proč sem utekli. Ale většina z nich chce jen do Velké Británie, aby tam získali peníze a zajistili si lepší život. 95 až 97 % z nich jsou přitom mladí zdraví muži. Povalovalo se tam mnoho jídla a oblečení, o které nikdo nestál,“ cituje britský deník vyjádření šokovaného Tokana.

Tokan konstatoval, že se nyní Human Relief Foundation zaměří přímo na pomoc syrským uprchlíkům, kteří se nacházejí v táborech v Libanonu a Jordánsku. „Po této osobní zkušenosti jsem došel k závěru, že musíme hledat jiná místa, kde je třeba efektivně pomáhat. V uprchlickém táboře v Calais se nacházejí lidé, kteří tam přišli ze zemí, kde žádná válka není. V táboře mají všechno, co potřebují. Mohou dokonce pracovat. Já prostě nevím, proč tam vůbec přišli,“ uvedl Tokan.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Filip Turek byl položen dotaz

Tvrdíte, že nám vládnou zaprodaní primitivové

Komu jsou podle vás zaprodaní? A i když já mám k fungování celé EU dost výhrad, dost mě tedy namíchlo to, jak se navážíte do lidí, co chodí volit, jako by byly nějací hlupáci. Jsem zvědav, co v Bruselu předvede vy, zda jste před volbami jen neslibovali, což je dost častý jev, který má podle mě dost ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jmenovat „oběti komunismu“? Radši ne, mohli to být nacisté. V Kanadě řeší problémy s památníkem

21:55 Jmenovat „oběti komunismu“? Radši ne, mohli to být nacisté. V Kanadě řeší problémy s památníkem

Památník obětem komunismu v kanadské Ottawě, který byl dlouho plánován, bude po více než ročním odkl…