„Rád vařím pro kamarády italská jídla. Itálie je má druhá vlast. Přijala mě přívětivě, když jsem byl uprchlík,“ uvedl v úvodu videa podobného seriálu TV Prima Prostřeno, kde lidé soutěží ve vaření, Bělohradský.
„Když děláme omáčku na špagety, musíme tam dát i zralá rajčata. Můžou být i oranžová?“ ptá se premiér. Rajčata jsou podle Bělohradského základ, stejně jako čerstvý česnek, trochu cibule a paprička. „A teď také něco zeleného, Václave, co ty na to?“ zeptal se následně Stropnický a ukázal na bazalku. Ta se však dává podle Bělohradského až nakonec, aby nezhořkla. Podle Stropnického je důležité vařit z místních surovin, aby se pomáhalo producentům a životnímu prostředí.
„Jan Werich říkal, že italská kuchyně je demokratická. Špagety jsou všude dobré, česnek, rajčata i parmazán také. Italská kuchyně je lidová. Bere, co kraj dává, a suroviny, které k tomu potřebuješ, si můžeš koupit kdekoliv,“ dodal Bělohradský.
„Já mám italskou kuchyni také rád. Je jednoduchá, není drahá a je pro každého,“ podpořil jej premiér.
„Stejné to má být i v politice. Jednoduché recepty a z lokálních zdrojů. Hlavně rozmanitost. Na tu nezapomínejme. Celek musí být pestrý. Pravá jednota je vždy různobarevná,“ dodal Bělohradský.
U společného stolu pak Bělohradský vzpomněl na Aristotela. „Společné stolování je největší nepřítel tyranie,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef