„Mohlo jít o cílenou snahu ovlivnit činnost Parlamentu,“ uvedl Fischer k informacím serveru Aktuálně.cz. Podle nich agentura měla vylepšit obraz Číny v Česku a pokoušela se ovlivňovat obsah médií i politiky. Fischer – kritik čínského režimu – byl podle serveru předmětem „interního monitoringu PF“.
„Nevím, co to znamená,“ reagoval na to Fischer. Dodal ale, že policie má za úkol mimo jiné ochranu ústavních činitelů. Podrobnosti trestního oznámení nechtěl senátor zatím prozradit. Text oznámení chce ještě konzultovat s právníky.
Mluvčí firmy Home Credit Milan Tománek se už dříve proti informacím serveru ohradil. „Home Credit je přesvědčen, že se jedná o cílenou, široce a dlouhodobě vedenou kampaň, ve které nechybí ani trestněprávní aspekt. Zveřejněné materiály jsou evidentně kradené a nelze vyloučit, že jsou i pozměněné. Proto Home Credit bude nadále postupovat a komunikovat v celé věci pouze právní cestou,“ napsal tehdy ČTK Tománek.
Fischer na jaře pozval Kellnera na jednání zahraničního výboru horní komory. Důvodem byla spolupráce Kellnerovy investiční skupiny PPF s čínskou firmou Huawei, před jejími technologiemi varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB). Kellner pozvání odmítl, místo toho se sešel s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS). Ujistil ho údajně, že jeho firmy budou dodržovat případná omezení pro Huawei.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp