Bavorští politici hrozí spolkové vládě v Berlíně ústavním soudem, protože spolková země na jihu Německa už nezvládá uprchlickou krizi. Německá kancléřka Angela Merkelová udělala chybu, když se více nezasazovala o ochranu hranic. Díky tomu se dostáváme do kritické situace.
„U nás, v České republice, se zdánlivě nic neděje, ale ona se ta situace může velmi brzy otočit,“ podotkl senátor. To, jak se tu chovají někteří muslimové, ukazuje, že uprchlíci mohou představovat také riziko pro evropské státy. Česká vláda nedělá dost, protože nebouchá do stolu, aby se konečně začaly chránit vnější schengenské hranice. Místo toho vystupuje ombudsmanka Anna Šabatová a kritizuje Česko. Uprchlíci se u nás přitom nemají zle. „Když to trochu přeženu, vypadá to tam jako na našich vysokoškolských kolejích. My jsme také neměli na pokojích záchod, měli jsme jen jeden společný na chodbě,“ podotkl host pořadu.
Následně znovu zopakoval, že je Schengen málo chráněn a musí se to začít řešit. Tato vláda se o to sice pokouší, ale nedělá to dost důrazně. Proto ho překvapuje prohlášení exprezidenta Václava Klause, který by uvítal předčasné volby, aby se ukázalo, co si lidé myslí o nabízených řešeních uprchlické krize.
Podivoval se také nad tím, že uprchlíci neusilují o co nejrychlejší získání zaměstnání. Pokud mají muži s sebou svou rodinu, měli by se přece starat především o to, jak je uživí.
Ve druhé polovině se Sobotka vyjádřil k připravovanému státnímu rozpočtu. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) plánuje sedmdesátimiliardový schodek v době růstu, což je problém. Před volbami Babiš sliboval, že bude usilovat o štíhlejší a efektivnější stát, aby jej po volbách nechal nabobtnat o tisíce úředníků. Tolik k předvolebním slibům pana Babiše.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp