Ačkoli Švýcarsko oficiálně není součástí EU, je podle Hájka k evropskému hegemonu hluboce loajální. Výjimky se ovšem najdou, jak potvrzuje výsledek referenda, který prý může ovlivnit i následující eurovolby. Není se tedy prý co divit, že se „vůdcové Říše" znepokojili. „Ve vzduchu létají zatím jen slova 'sankce'. O bombardování, humanitárním pochopitelně, nikdo zatím nemluví, takže to asi nebude tak žhavé. Ale namíchne to, jak by ne!" píše autor článku, někdejší vicekancléř prezidenta Václava Klause Petr Hájek.
Celý text Petra Hájka na serveru Protiproud najdete ZDE.
Petr Hájek, známý kritik Evropské unie, píše, že „vůdci Říše" zatím dělají vše, co umějí, aby zničili národní a státní identitu svých členů a také odstranili nenáviděnou křesťanskou civilizaci, která jejich státy původně vytvořila, a otevírají dokořán brány především islámskému elementu.
Unie má podle Hájka s referendy bohatou zkušenost a její elity dobře ví, jak nakonec prosadit své zájmy. „Pokud lid nepotvrdí moudrý diktát elit, buď se hlasování opakuje pod cukrem slibů a bičem výhrůžek tak dlouho, až národ přijde k rozumu (Irsko). Nebo se prostě neschválený zákon (Francie, Nizozemí) nazve jinak (Evropská ústava = Lisabonská smlouva) – a už se ke schválení v referendu znovu nedá," píše šéfredaktor Protiproudu.
Pozor! Švýcaři mají doma zbraně
Hájek upozorňuje na jednu věc, a sice že Švýcaři mají podobně jako ve Spojených státech doma zbraně a nenechali se o ně připravit ani v nedávném referendu, kterým je chtěly „pokrokové elity odzbrojit". Mohl by podle něj hrozit konflikt.
Média nás ale podle Hájka současně uklidňují, když podotýkají, že vláda, která s výsledky referenda nesouhlasí, má na uskutečnění jeho záměru tři roky. A kdo prý ví, jak nakonec bude zákon vypadat. „Vlk stínové demokracie se nažere – a koza nastupující totality zůstane celá," glosuje šéfredaktor.
Referendum by mohlo voliče přimět k projevení reálných zájmů. A co na to eurohujeři?
Upozorňuje na jeden problém - zbývají totiž tři měsíce do voleb do Evropského parlamentu. „Nyní by se mohlo stát, že švýcarské referendum krátkodobě motivuje voliče jednotlivých zemí k projevení svých reálných zájmů. Téměř ve všech členských zemích sílí politické strany, které tento zájem reprezentují. Oživení zapomenutých principů politiky by mohlo přinést šokující výsledky," domnívá se Hájek.
A zároveň tak vyzývá veřejnost, aby se voleb do Evropského parlamentu zúčastnila. „A všem eurohujerským partajím, které více či méně zjevně pracují v zájmu říšských elit – sobotkovcům, kalouskovcům, babišovcům a bohužel stále i zahradilovcům – říci jasné 'švýcarské NE'! Co by udělali? Zrušili by pak volby jako 'nespravedlivé'? Možná. Co pak?" ptá se závěrem Petr Hájek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr