Podle Větvičky se bitva o svobodu slova odehrává na sociálních sítích, kde blokaci uživatelů považuje za cenzuru: „Jistá forma cenzury to vždy je, za každé okolnosti. Řekněme si, že v České republice jsou tři významné sociální sítě: Facebook, V kontaktě a Twitter včetně TikToku, ty můžou mít 80%, 90% pokrytí. V okamžiku, kdy vás jeden z těchto silných hráčů zablokuje, zcenzuruje, tak tady toto už by se mělo hodnotit jinak, než když vás zcenzuruje nějaká malá mediální společnost. V okamžiku, kdy vám Facebook zničí vaše kontakty budované třeba patnáct let, nemyslím teď mě, ale to se stalo spoustě společností nebo jednotlivců, tak to má úplně jiné souvislosti,“ uvádí v rozhovoru Větvička.
Cenzuru běžně vidí na Facebooku, třeba když zablokoval mnoho lidí i blogerů jen proto, že se Větvičky zastali. A dal konkrétní příklad: „Ázerbájdžán pohltil zbytky křesťanského Karabachu a dochází tam k obrovskému exodu, který mimochodem vůbec není reflektován v českých médiích. Nikoho nezajímá, že dochází opět k jisté formě genocidy arménského obyvatelstva. Když se jeden z mých přátel v diskusi pod něčím článkem zmínil, že k tomuto tématu bylo právě na mém blogu mnoho fotografií a mnoho analýz a mnoho předpovědí, jak to asi dopadne, tak byl zablokován jenom za to, že uvedl moje jméno. Takže myslím si, že není čistější forma cenzury než právě toto,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Natálie Brožovská