Jak uvádí Soeren Kern na webu amerického think-tanku Gatestone Institute, socialistka Hidalgo označuje svůj návrh z lidského hlediska za povinnost. Její kritici však tvrdí, že jde pouze o cynický trik, jak se chce starostka vymezit proti svému stranickému kolegovi a prezidentu Hollandeovi. Pařížská starostka se chce údajně ujmout vedení strany a v roce 2022 kandidovat v prezidentských volbách. Nový uprchlický tábor by měl být postaven do šesti týdnů v oblasti, která je již nyní označována za „no-go zónu“.
Starostka Paříže rovněž uvedla, že nový uprchlický tábor by měl být postaven na podobném modelu jako tábor Grande-Synthe u přístavního města Dunkerque, kde žije více než 2500 migrantů. Tento tábor nahradil nechvalně proslulý tábor „Džungle“, který policie na jaře rozebrala. Jak Kern uvádí, provoz tábora Grande-Synthe bude francouzské daňové poplatníky stát jenom v letošním roce asi 4,5 milionů eur a do této částky není započítáno denní „kapesné“ deset eur pro každého ze zdejších obyvatel.
„Je zřejmé, že Hidalgo navrhovaný tábor v Paříži rovněž zaplatí Francouzi ze svých daní. Zdá se, že starostka nemá vůbec žádné výčitky svědomí, že chce udělat z části severní Paříže ghetto pro ilegální migranty,“ píše Kern s tím, že právě Hidalgo hrozila podáním žaloby na americkou televizi Fox News, která referovala o existenci no-go zón v hlavním městě Francie. „Paříž se nemůže vyhnout své zodpovědnosti, zatímco Středozemní moře se stává pohřebištěm pro stovky uprchlíků. Nechci se za 10 nebo 15 let na sebe podívat do zrcadla a cítí se vinna za jejich smrt,“ říká Hidalgo.
Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.
Zatímco představitelé neziskových a charitativních organizací návrh starostky vítají, politici z něj příliš velkou radost nemají. Návrh odmítl například ministr pro bydlení Emmanuelle Cosse, podle jehož názoru bylo již v Paříži zřízeno dost uprchlických táborů. „Plán starostky pouze povede k tomu, že do města bude přijíždět ještě více ilegálních migrantů. Zřizování dalších táborů není řešením. Pouze tak vzniknou další ghetta, což k integraci jeho obyvatel rozhodně nepovede,“ prohlásil Cosse v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1.
List Le Figaro ve své analýze poznamenal, že plán Hidalgo je pouze další ze série provokací, jak aktivizovat levicovější část socialistické strany a převzít vedení nad celou stranou. Soupeřit by o něj měla se současným premiérem Manuelem Vallsem. „Její snahu stát se první ženou, která stane v čele Francie, však může vážně narušit šéfka Národní fronty Marine Le Penová. Podle průzkumu deníku Le Monde zveřejněného 1. června by 28 % voličů hlasovalo právě pro ni. Zatímco Nicolas Sarkozy má podporu 21 % voličů a současný prezident Hollande jen 14 %. Popularita Hollandea je potom na stupnici od 1 do 10 pouze 2,1,“ píše Kern.
Největší kritice podrobila návrh Hidalgo Národní fronta, která mimo jiné poukazovala na nárůst počtu bezdomovců mezi lety 2002 a 2012 o 84 %. „Je naprosto skandální, že starostka Hidalgo zneužívá peníze daňových poplatníků na vybudování přístřešků pro ilegální přistěhovalce. Ti by neměli mít možnost bydlet v hotelích, ale v zajateckých táborech, kde budou čekat na deportace do svých mateřských zemí. Anne Hidalgo je charakteristickým představitelem politické třídy, která zapomněla, že hlavním úkolem politiků je starat se v prvé řadě o obyvatele své země.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro