Trestní oznámení na Sobotku už prý řeší policie

23.04.2014 15:40 | Zprávy

Hnutí Úsvit ve středu odpoledne rozeslalo médiím informaci, že orgány činné v trestním řízení začaly řešit trestní oznámení, které jeho vedoucí představitelé Tomio Okamura a Jaroslav Novák podali na předsedu vlády Bohuslava Sobotku. Jejich žaloba se týkala Sobotkovy role při privatizaci OKD v době, kdy byl ministrem financí.

Trestní oznámení na Sobotku už prý řeší policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Vrchní státní zastupitelství v Praze dopisem informovalo představitele hnutí Úsvit, kteří trestní oznámení sepsali, že příslušný státní zástupce prostudoval jejich podání a rozhodl se jej předat ostravské expozituře protikorupční kriminálky ÚOKFK, která již ve věci, ve které podali trestní oznámení, vede řízení.

Tomio Okamura a Jaroslav Novák sepsali trestní oznámení na premiéra na začátku dubna. „Celá transakce působí tak, že Bohuslav Sobotka, případně rovněž další členové vlády se mohli dohodnout s kupcem, aby prosazoval nejnižší cenu za OKD, neboli co největší ztrátu a škodu pro stát, který zastupoval,“ napsali mimo jiné.

Celé trestní oznámení ZDE

Ministerstvo podle nich v roce 2004 neprověřilo podezřelou privatizaci a později dokonce nepravdivě informovalo Evropskou komisi, která transakci chtěla přezkoumávat. Odpověď dokonce nechala sepsat advokátní kancelář, která při privatizaci zastupovala nabyvatele, společnost Karbon Invest. „Spolumajitel kanceláře Radek Pokorný je dodnes blízký přítel Bohuslava Sobotky a bývá označován za kmotra, který Sobotku řídí,“ sděloval vyšetřovatelům Okamura.

„Kauzou se údajně zabývá či zabývala policie, ta ovšem podle našich informací nikoho, ani Bohuslava Sobotku, neobvinila,“ podivovali se zástupci Úsvitu. 


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadávají Havlíčkovi, že chce po volbách utnout munici Ukrajině. Ta dle experta stejně tak dlouho nevydrží

19:40 Nadávají Havlíčkovi, že chce po volbách utnout munici Ukrajině. Ta dle experta stejně tak dlouho nevydrží

Místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček čelí ostré kritice vládních politiků za svá slova, že by na p…