Vedení Českého Aeroholdingu opustí Fuksa a Vondra

26.11.2013 14:44 | Zprávy

Z Českého Aeroholdingu odcházejí Ivan Fuksa, Alexandr Vondra a Jiří Blažek. K rezignaci se chystá zástupce zaměstnanců Petr Minařík

Vedení Českého Aeroholdingu opustí Fuksa a Vondra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Představenstvo Českého Aeroholdingu opustí bývalý rebelující poslanec za ODS Ivan Fuksa. Z funkce jej k 30. listopadu odvolalo ministerstvo financí. V dozorčí radě společnosti skončí exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) a Jiří Blažek (TOP 09). Třetím členem, který opustí dozorčí radu Aeroholdingu, je zástupce zaměstnanců Petr Minařík, který na post koncem listopadu rezignuje, uvedla dnes v tiskové zprávě státní společnost.

Kromě funkce v představenstvu opustí Fuksa i post vrchního ředitele pro strategii a rozvoj, v rámci které měl na starost například i hledání strategického partnera pro České aerolinie. "Úspěšnou privatizací ČSA došlo k předání části akcionářských práv letecké společnosti Korean Air, čímž byl úspěšně splněn jeden z mých hlavních úkolů," uvedl Fuksa. Prodej 44procentního podílu v ČSA korejskému dopravci za necelých 70 milionů korun schválila letos v březnu tehdejší vláda Petra Nečase (ODS).

Personální změny souvisí se změnami stanov vyplývajících ze zákona o obchodních korporacích. Od prosince se má podle společnosti snížit počet členů představenstva ze současných šesti na pět a počet členů dozorčí rady klesne ze 12 na devět.

Fuksa od roku 2007 působil jako 1. náměstek ministra financí a z titulu této funkce předsedal dozorčí radě Českých aerolinií a zasedal i v dozorčí radě Letiště Praha. V letech 2010 až 2011 byl ministrem zemědělství. Vloni v listopadu neúspěšně kandidoval na post šéfa ODS proti Nečasovi. V Českém Aeroholdingu, který pražské letiště i ČSA zastřešuje, působil od letošního ledna.

 


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

15:21 Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

ČT nepřestává diváky zásobovat novou tvorbou, ať už se jedná o pohádky nebo seriály. V novém roce je…