„To, co unijní lídři schválili, byla výzva, aby se urychlilo přerozdělování migrantů v rámci kvót. V závěrech se také mluví o tom, že se ta debata někam pohnula a že by se debata o azylovém systému mohla dokončit za maltského předsednictví,“ zmínil redaktor ČT24 Bohumil Vostal v souvislosti s uprchlíky.
A co syrský konflikt? Z východního Aleppa odjely už tisíce lidí, pro další obyvatele města se vojáci ještě vrátí. Na evakuaci dohlíží ruská armáda, informovala ČT.
„Dá se to přeložit jako vítězství syrské armády a Bašára Asada. Ano, Aleppo je dnes v rukou syrské armády,“ potvrdil následně editor ČRo Plus Pavel Novotný. „A režim si to užívá a náležitě to slaví. Jde o prohru umírněných rebelů,“ zmínil.
Pokud podle něj rebelové odcházejí, mají se kam přidat. „Ti místní lidé, kteří začali s revolucí před čtyřmi roky, tak ti prohrávají,“ dodal. Své řekl také k syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi. „Vrah s kravatou zůstává vrahem,“ podotkl.
„Po válce dochází k zúčtování a jde o to, aby se tomu mezinárodní společenství snažilo zabránit,“ doplnil. A jaké vnímá spojenectví v současné době? Na jedné straně podle něj jsou Rusové, Bašár Asad, Hizballáh a Írán, na druhé straně poté Turci a sunnitské státy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef