„Přitom ať se snaží jakkoliv, bilance politiků je vždy záporná,“ píše Martínek. Typickým příkladem může být třeba boj proti drogám. Bohulibý záměr vytrvale přehlíží, jak může například konopí ulevit lidem s chronickými bolestmi. „Přestože nejsou věděcké důkazy, že by užívání marihuany někoho zabilo, a dlouhodobé užívání má menší následky než u alkoholu nebo cigaret, vláda pokrytecky řadí marihuanu mezi zakázané látky,“ píše. A přináší konkrétní příběhy.
„Třeba důchodkyni Márii Brodskou, která spáchala sebevraždu bezprostředně poté, co státní zástupce počtvrté otevřel její stíhání za to, že pěstovala konopí a vyráběla masti. Bez nich jí hrozila amputace nohou,“ píše.
Politici sice slibují, že zařídí distribuci legální marihuany, jenže ačkoliv zákon schválila již na začátku roku 2013 ještě minulá sněmovna, o běžné dostupnosti konopí si mohou pacienti nechat jen zdát.
„Je absurdní, že země, kde si už hulení dokázalo vypěstovat tradici, nedokáže tuto léčivou rostlinu zajistit těm nejpotřebnějším,“ stěžuje si Martínek. Navrhuje proto zatlačit na vládu. Nejlepší by prý bylo legalizovat marihuanu úplně, jako to už udělaly některé státy USA.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav