Vrtěti Fremrem. Co když Hrad věděl, koho posílá... A šlo o úplně něco jiného

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

09.08.2023 15:36 | Komentář

Tady Fremr, tam Fremr. Nástup nových ústavních soudců se smrsknul na otázku, zda je správné, aby v ÚS zasedl soudce, který za komunismu odsuzoval emigranty. To si Hrad svého kandidáta neprověřil? Zdá se, že Pavel udělal s Fremrem botu. Jenže je zde mnohem méně propírané jméno. A kontroverze u Roberta Fremra je tak dokonalá, že je na místě otázka, zda na Hradě nevěděli až moc dobře, co dělají, když ho k Ústavnímu soudu pošlou.

Vrtěti Fremrem. Co když Hrad věděl, koho posílá... A šlo o úplně něco jiného
Foto: Koláž
Popisek: Soudci Robert Fremr a Kateřina Ronovská - koláž PL

Kam se podíváš, tam Fremr. Podobizna „skoro, ale ještě ne“ ústavního soudce Roberta Fremra je na titulkách všude, každý se rád vyjádří, každý si přidá komentář či nějaký status na sociálních sítích. Tu o pokrytectví, tu o odpuštění, tu o soudnictví za komunismu, tu nějaký výsměch. Jak by řekl sir Humphrey, hodiny a hodiny produktivní práce. Prezident už jmenování Fremra zapauzoval, dokud se „nové“ skutečnosti, myšleno odsuzování emigrantů za to, že z republiky utekli, neprošetří.

Přiznám se, nejdříve jsem se domníval, že Fremr bude stejný případ jako Petr Pavel. Tedy někdo, kdo bude tancovat podle toho, jak se zrovna píská, právě kvůli své minulosti. Už si to nemyslím. Ve všem tom posměchu a nesouhlasu zaznívají důležité otázky: „To o tom nevěděli? To nemáme dost soudců bez komunistické minulosti? Proč ho navrhli?“

Představme si, že místo Fremra je navržen nějaký kandidát neposkvrněný komunistickou minulostí. Na koho se média soustředí? Volba ústavních soudců přitáhne pozornost tak jako tak. Ano, na Kateřinu Ronovskou, která vyučuje na Masarykově univerzitě a zároveň působí v dozorčí radě Nadace Independent Press. Řídí nadaci, kterou zakládali Pavlovi sponzoři v prezidentské volbě. Ronovská působí ve vlastnických strukturách Deníku N, jak uvádí server Borovan.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Bude podle vás další světová válka?

Aspoň z vaší věty - geopolitická rovnováha světa, která jej posledních 80 let uchránila před světovou válkou se rozpadla, to vypadá, že si to myslíte. A kdo by proti sobě jako stál? Ano Rusko je proti všem, ale netvrdí třeba právě vaše strana, jak je Evropa jednotná? A myslíte, že je na místě si stě...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

No jo, Ronovská,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŽivotní zkouška , 09.08.2023 15:56:08
to je správně připomenutá osoba. Nikdy nesoudila, nikdy v praxi neaplikovala právo třeba jako advokát, proces rozhodování nezná, je to pustý teoretik a k tomu nebezpečně blízká Pepovi, který je jí zase nadobyčej silně zavázaný. Kam za odměnu s ní, že? A nota bene jí ještě udělat místopředsedkyní ÚS, to už je hodně přes čáru. Co je tato paní proti panu profesorovi Gerlochovi?

|  26 |  0

Další články z rubriky

„Občanská společnost“ byla největší lží od roku 1989. Okamura, Macinka i Vidlák na jednom pódiu

19:32 „Občanská společnost“ byla největší lží od roku 1989. Okamura, Macinka i Vidlák na jednom pódiu

„Nejvíc kope chcípající kobyla!“ Těmito slovy popsal Tomio Okamura stávající český politický režim, …