„Petice proti přejmenování čehokoliv na .... Václava Havla,“ stojí v názvu jedné ze skupin na komunitní síti Facebook. Pod názvem je pak zklamaný popis: „Přidejte se lidi, tyhle věci se platí z našich peněz a k čemu to je.... Doufejme, že i ti nahoře dostanou jednou rozum.“
Podobných kuriózních skupin a stránek je na internetu více. Už dříve vznikla recesistická stránka za přejmenování prezidenta Václava Klause na Václava Havla, která má několik tisíc fanoušků, nebo petice herce Petra Čtvrtníčka za pojmenování jeho syna na Havla. Jde o reakce na několik petic, například za Divadlo Václava Havla nebo Letiště Václava Havla, kterou inicioval Fero Fenič.
„Chceme sochu Václava Havla na nádvoří Pražského hradu,“ jmenuje se pak další skupina se stovkou fanoušků. Tentokrát nejde o recesisty, tedy kromě komentáře uživatele Randy Marsh: „A já chci sochu Lenina na nádvoří pražskýho hradu.“
Zvláštní skupiny se však netýkají pouze přejmenování či výstavby památných objektů. Kromě množství skupin, které například v červenci nebo v listopadu hodlají držet minutu ticha za Václava Havla, vznikla i událost „Minuta hluku za V. Havla - každá první středa v měsíci ve 12.00 h“. Té se účastní čím dál více lidí a naráží pravděpodobně na pravidelné zkoušky sirén, které v uvedený den a čas probíhají v Praze.
„Za smrt Václava Havla může Rusko a Čína,“ stojí pak v názvu skupiny, u které už není jisté, zdali jde pořád o recesi, nebo to její fanoušci myslí vážně. Jeden z uživatelů zde ale nadšeně píše: „Spojené Státy a NATO zvítězí nad Ruským komunismem a Čínským otrokářstvím.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan