Změna v ČSSD: „Slávku, jsem na tebe pyšný.“ A Jiří Dienstbier...

15.06.2017 7:21 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka ode dneška není předsedou sociální demokracie. Nahradil ho ministr vnitra Milan Chovanec. Sobotka ode dneška není volebním lídrem. Tím se stal ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který teď bude v ČSSD tím nejdůležitějším mužem. Alespoň do voleb. Senátor Jiří Dienstbier to vítá. A nejen on. Stávající ministr zahraničí Zaorálek je prý pyšný na to, jak se Sobotka v krizi zachoval. Někteří sociální demokraté však středeční rozhodnutí vnímají jako tragédii.

Změna v ČSSD: „Slávku, jsem na tebe pyšný.“ A Jiří Dienstbier...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) ve čtvrteční MF Dnes přivítala nástup Zaorálka do pozice volebního lídra. „Kolega (Lubomír Zaorálek) je rozhodně přímější, dokáže být vtipný a je velmi dobrý rétor. Dokáže se k lidem dostat blíž. A já myslím, že vtipu ve velmi vážné volební kampani bude víc než potřeba,“ uvedla členka vlády.   

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola je naproti tomu skeptický. Rozdělení funkcí premiéra a volebního lídra prý mělo přijít mnohem dřív, teď už může být pozdě. Další ze straníků, který se dlouho pohybuje v Lidovém domě, sídle sociálních demokratů, k tomu dodal, že v centrále strany panuje chaos. „V Lidovém domě nefunguje nic,“ říká s trochou nadsázky dlouholetý člen strany, který se dodnes pohybuje v jejích nejvyšších patrech. Vedení strany se prý příliš zaměřilo na vládu a na osobní prospěch, a o chod strany se v podstatě nikdo nestará.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokus znovu protlačit Istanbulskou úmluvu končí příměrem k souloži

12:45 Pokus znovu protlačit Istanbulskou úmluvu končí příměrem k souloži

Jako nehoráznost a prznění demokracie označují senátoři plán vládní zmocněnkyně Šimáčkové Laurenčíko…