Mladí výtvarní umělci z obou zemí se pod odborným vedením uměleckého vedoucího Rolfa Büttnera seznámili s novými materiály a technikami, ale také s krásnou přírodou, tradicí a památkami na německé straně Krušných hor.
Cílem projektu bylo okrášlení krajiny šesti výtvarně ztvárněnými lavicemi, zvoucími k posezení na nábřeží řeky Flöha, která byla další přírodní Česko-německou spojnicí, neboť pramení na české straně ve Flájích.
Akce byla velmi zdařilá, mladí výtvarníci se s využitím jazykového tréninku spřátelili, poznali práci s modelovatelným betonem a svá díla, při nichž uplatnili vlastní fantazii, slavnostně předali veřejnosti při svátku sjednocení Německa, za přítomnosti asi dvou stovek návštěvníků, žurnalistů i regionální televize Flöha TV.
Nositelem projektu byla krušnohorská obec Grünhainichen a umělecká díla jsou umístěna v obecní části Borstendorf.
„Moc se nám tu líbilo a rádi bychom přijeli zas,“ zněla závěrem slova mladých Čechů. Paní ředitelka ZUŠ Most Romana Pavlíčková, sdílejíc nadšení svých žáků, prozrazuje německým médiím mimo jiné to, že se kontakty s partnerskou školou Oederan každoročně střídají a pro příští rok je již v Mostě připravován projekt umělecké práce se sklem.
Projekt byl finančně podpořen z fondu malých projektů v Programu přeshraniční spolupráce Česká republika–Svobodný stát Sasko 2014-2020.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV