František Štván: Naděje umírá poslední

30.08.2013 11:24 | Zprávy

To bude podle mne hlavní krédo voličů v předčasných volbách do Parlamentu ČR. Proč si to myslím? Byť si nové rozmíchání volebních karet voliči přáli, přesto k jejich rozdání dochází v mimořádném tempu, jehož nevýhodou bude nemožnost voličů objektivně oddělit zrno od plev.

František Štván: Naděje umírá poslední
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

A tak se budou rozhodovat nejen na základě mediálně vytvářených zautomatizovaných předsudků (klišé), ale i nadějí. Role vlastního rozumu tak bude bohužel upozaďována, čímž se otevře cesta k moci k náhle se probuzeným - tedy vyčůraným - "poctivcům" (ne-dinosaurům), ale i dlouholetým "poctivcům" z různých politických stran, jejichž jedinou skutečnou schopností je být vždy na straně aktuálně mocného bez sebemenší ochoty převzít vlastní odpovědnost za stranické slibování.

V rámci objektivity přidám dva příklady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

Kde je podle vás příčina toho, že je EU opět na druhé koleji, jak píšete?

Jak to změnit nebo je to podle vás důvod, proč by měla být EU rozpuštěna? Protože co kdy politici v EU dokázali vyřešit?! A není na čase, aby lidé měli možnost volit i EK, které podle mě rozhoduje o všem, ale jako voliči ji nemáme šanci ovlivnit její složení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: U mladé generace se téměř vytratila profesionální kolegialita a tradice

12:26 Bohdan Babinec: U mladé generace se téměř vytratila profesionální kolegialita a tradice

Otevřený dopis kolegyním a kolegům lékařům v České republice